Thelma (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 14. 11. 2017 ()

Synopse: Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejích rodičů kontrolovat každý její krok poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když se však zamiluje do krásné spolužačky Anji, začnou se v jejím okolí dít nevysvětlitelné a děsivé události a Thelma s hrůzou zjišťuje, že jejich příčinou je možná ona samotná. Uhrančivý thriller o nejtemnějších lidských touhách, rodinných prokletích a zakázané lásce natočil jeden z nejtalentovanějších skandinávských tvůrců současnosti Joachim Trier.

Recenze:
Mladá dívka Thelma se přistěhuje do nového města, kvůli studiu na vysoké škole. Jednoho dne dostane nečekaně nervový záchvat, který se podobá epilepsii, ovšem na tu Thelma netrpí. Od záchvatu se jí začnou dít čím dál tím zvláštnější věci. Zanedlouho se skamarádí s mladou dívkou jménem Anja a věci se ještě více zhoršují. Thelma tak objevuje nejen svoji sexualitu, ale především temné a smutné prokletí, které visí nad celou její rodinou.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací