Tom of Finland (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 11. 2017 ()

Synopse: Vyznamenaný důstojník Touko Laaksonen se vrací z druhé světové války a velmi rychle zjišťuje, že život ve Finsku v době míru je pro něj stejně znepokojivý. Helsinky jsou prodchnuté homofobií a všichni muži jsou nuceni k tomu, aby se oženili a měli děti. Touko nalézá útočiště ve vlastní umělecké tvorbě, která se začíná specializovat na stylizované homoerotické kresby svalnatých mužů. Laaksonenovo dílo opatřené slavným podpisem „Tom of Finland“ se stalo emblémem celé generace mužů a pomohlo zažehnout plameny gay revoluce.

Recenze:
Opět je tu snímek, který se vymyká našemu dennímu chlebu, kterým jsou všemožné sci-fi, dramata, romantické komedie, romantická dramata či dokonce sci-fi romantická dramata. Je to životopisný Tom of Finland, finský kandidát na Oscara, který sleduje život a kariéru kontroverzní osoby 20. století, umělce Touka Laaksonena. Zatímco pro homosexuální komunitu je pravděpodobně známou osobou, pro ostatní může být jeho příběh něčím novým. A co je neznámé, láká pozornost.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací