Trabantem až na konec světa (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 13. 3. 2014 ()

Synopse: Cestovateli Danu Přibáňovi a jeho partě nestačilo, že dokázali nemožné, když přejeli Trabantem Afriku a natočili o tom nezávislý film. Rozhodli se vypravit na ještě náročnější cestu. 21 124 kilometrů napříč Jižní Amerikou až na konec světa. A aby to nebylo moc jednoduché, tentokrát nepojedou jen Trabantem. Sestava snů v mezinárodním týmu Čechů, Poláků a Slováků patří podle Dana „buď do blázince, nebo na šrotiště.“ Dva Trabanty, polský Fiátek a Jawa 250 z roku 1957 se místo toho vydává vstříc tomu nejnáročnějšímu, co se dá v Jižní Americe najít. Amazonský prales, pětitisícové průsmyky And, pouště i oceán. Tahle šílená jízda rozhodně není bezstarostná, je ale fascinující a zábavná. Jak se dokáže snést osm lidí ze třech zemí, kteří se navzájem skoro neznají, čtyři měsíce ve žlutých ponorkách? Ta největší výzva není venku, ale uvnitř.

Recenze:
Tři z účastníků (Dana Zlatohlávková, Zdeněk Krátký a Jakub Nahodil) se postarali o ukázkovou kameru, s jejíž pomocí zachytili nefalšované skvosty z odysey přes několik jihoamerických států, ať už jde o specifika krajiny, slavné geoglyfy nebo artefakty moderní lidské společnosti, někdy odsouzené do osamění, kde možná přijmou statut památek ne nepodobných odkazu indiánů.

(photo&video: )

Video



Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací