Tygři (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 4. 8. 2022 ()

Synopse: Martin je jedním z nejslibnějších fotbalových talentů, jaké kdy Švédsko vidělo. V šestnácti se mu splní jeho celoživotní sen, když ho koupí jeden z nejprestižnějších italských klubů. Tento sen však přichází za velmi vysokou cenu, co se týče obětí, oddanosti, tlaku a – především – osamělosti. Martin se začíná ptát, zda je to vlastně život, po kterém toužil. Tygři jsou jízda na horské dráze na život a na smrt moderním fotbalovým průmyslem.

Recenze:
Bylo mu pouhých šestnáct let, když ho „odkoupil“ prestižní italský fotbalový klub Inter Milán a splnilo se mu tak největší životní přání. Martin Bengtsson, jeden z nejslibnějších sportovních talentů, jaké kdy Švédsko spatřilo, o kariéře profesionálního fotbalisty snil už jako malý kluk. Jak však v komorním dramatu natočeném podle skutečného příběhu odkrývá režisér Ronnie Sandahl, za image úspěšného sportovce se mohou skrýt jiné, závažnější motivy.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací