Ubal a zmiz (2021)

Režie:
Premiéra v ČR: 8. 7. 2021 ()

Synopse: Každej dokonalej plán se může podělat.

Na pěti různých místech Prahy začíná komedie, jejíž děj se odehrává v průběhu jednoho dne a jedné šílené noci. Tři kamarádi, Mireček (Matouš Ruml), Vilém (Janek Gregor) a Dužan (Duy Anh Tran), si přivydělávají pěstováním a prodejem kvalitní trávy. A dostanou nabídku, která se neodmítá: prodat kompletní úrodu za jednu noc. Jenže když uzavřou obchod s nebezpečným Bulharem (Pedja Bjelac) a jeho pravou rukou (Karel Dobrý), zjistí, že jim někdo vykradl pěstírnu. Mají pár hodin na to, aby zachránili nejen kšeft roku, ale taky vlastní malíčky.

Dva policisté ze staré školy (Martin Hofmann a Leoš Noha) byli suspendováni. První z nich se chová jako psychopat a druhý je vyhořelý, takže když přijdou se žádostí o návrat do útvaru, jsou svým nadřízeným odmítnuti. Aby získali zpět svoji práci i čest, rozhodnou se na vlastní pěst pátrat po kufru plném vzácného zboží a rozhodně si při tom neberou servítky.

André (Marek Lambora) je rocker. Ale má problém. Podepsal smlouvu, ve které se zavazuje k natočení třech popových alb pro teenagery. André se na veřejnosti tváří jako hvězda, jenže uvnitř šílí. Celý svůj byt, auto i slávu by vyměnil za jednu pořádnou rockerskou noc. A přesně to se mu splní, když si na letišti omylem vezme cizí kufr.

Propletený příběh s mnoha překvapivými zvraty se vyznačuje humorem i stylizací. Mafiáni v něm sekají malíčky, pražský Žižkov připomíná devadesátkový Bronx a tři hlavní příběhy filmu spojuje téma touhy žít podle vlastních pravidel.

Recenze:
Znáte filmy Sbal prachy a vypadni (1998), Podfu(c)k (2000), Gentlemani (2019) nebo Rozhněvaný muž (2021)? Všechny tyto sofistikované gangsterky spojuje jméno režiséra a scenáristy Guye Ritchieho. Právě tímto stylem se inspiroval i Adam Hobzik a natočil svůj první celovečerní snímek Ubal a zmiz.

Mireček se živí rozvozem pizzy a se svým kamarádem Vilémem pěstuje a prodává marihuanu. Od nebezpečného mafiána Bulhara dostanou zajímavou nabídku – mají během jedné noci prodat všechno své zboží. Problém nastane, když jim někdo vykrade jejich pěstírnu. Při hledání jsou jim v patách dva suspendovaní policisté, kteří chtějí získat zpět svoji práci i čest. A do obchodu se nešťastnou náhodou připlete i slávou znechucená rocková hvězda André.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací