Universum Brdečka (2017)

Režie:

Premiéra v ČR: 21. 12. 2017 ()

Synopse: Limonádový Joe, Tajemství hradu v Karpatech, Adéla ještě nevečeřela, Císařův pekař a Pekařův císař… Tyto a další filmové hity české kinematografie spojuje jméno Jiří Brdečka. Scenárista, spisovatel a kreslíř Brdečka v Čechách proslul svou spoluprací s Jiřím Trnkou, Janem Werichem nebo Oldřichem Lipským, ve světě se proslavil především jako respektovaný režisér animovaných filmů. Kým ale vlastně Brdečka ve skutečnosti byl? Kde hledal inspiraci a jaký byl jeho bohatý vnitřní svět? Kam se schovával před nesvobodným politickým režimem, aby mohl nakonec světu ukázat svou svobodnou a nadčasovou tvorbu? Režisér Miroslav Janek postupně proniká do nitra jedné z nejvýraznějších osobností českého filmu a divákovi předkládá svět zázračně oživlých obrazů, grafik, olejů, akvarelů, fresek a mozaik. Na Štědrý den roku 2017 by Jiří Brdečka oslavil 100. narozeniny.

Recenze:
V prosinci přijde do našich kin dokumentární film o muži mnoha talentů. O Jiřím Brdečkovi. Český scénárista, kreslíř, spisovatel a režisér by letos na Štědrý den oslavil sté narozeniny a darem všem fanouškům jeho filmů bude právě tento dokument. Původní nápad dcery pana Brdečky, Terezy Brdečkové, si do své péče vzal významný režisér Miroslav Janek, který loni získal ocenění Český lev za dokument Normální autistický film.

(photo&video: )

Video


K tomuto filmu zatím není k dispozici žádné video.

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací