Únos vlaku 1 2 3 (2009)

Režie:
Premiéra v ČR: 3. 9. 2009 ()

Synopse: Ve snímku Únos vlaku 1 2 3 si Denzel Washington zahrál dispečera newyorského metra Waltera Garbera, jehož rutinní pracovní den je neočekávaně narušen odvážným zločinem – únosem jednoho z vlaků. Ten má na svědomí John Travolta coby Ryder, zločinec, který hrozí popravováním cestujících vlaku, pokud nedojde do hodiny k zaplacení vysokého výkupného. Garber se za pomoci svých dokonalých znalostí systémů podzemní dopravy pokusí o nemožné – vyzrát nad Ryderem a zachránit rukojmí. Hlavou mu ale stále vrtá jedna nevyřešitelná otázka: jak se zločinci hodlají s výkupným z metra dostat?

Recenze:
Film má téměr po celou dobu pomalejší tempo, ale nenudí. Vyjímkou je několik zběsilejších a akčnějších scén při převozu peněz z banky k vlaku, což trochu podívanou okoření. Víceméně celý děj je ale postaven na dialogu Travolty s Washingtonem a zajímavým podtextem spáchaného zločinu. Závěr se ale opravdu nepovedl. Nelogický, a s několika nezodpovězenými otázkami ve vzduchu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací