Už teď mi chybíš (2015)

Film

uz_ted_mi_chybis_2015_plakat

Režie:


Premiéra v ČR: 31. 12. 2015 ()Oficiální synopse:
Milly (Toni Colette) a Jess (Drew Barrymore) byly odjakživa nejlepšími kamarádkami. Od dětství spolu sdílely absolutně všechno – tajemství, šaty, dokonce i kluky, se kterými chodily. Návštěvy bujarých večírků plných alkoholu a drog či vyvádění ztřeštěností jim zůstaly od mládí až do dospělosti. V životě ale jednou nastane chvíle, kdy se každý musí začít chovat dospěle… Nebo ne?

Snažit se žít „dospěle“ má ale různé podoby. Zatímco Milly má úžasnou práci a žije v krásném městském domě s manželem Kitem (Dominic Cooper) a dvěma dětmi, Jess a její přítel Jago (Paddy Considine) žijí bohémským životem na hausbótu na londýnském kanálu. Přátelství Milly a Jess je však stále pevné jako skála a život je jednou velkou zábavou.

Každá zábava však jednou skončí a pro Milly s Jess to platí dvojnásob. Jess po mnoha neúspěšných pokusech, kdy se pokusila otěhotnět, konečně prolomila smůlu a chce s Milly oslavit radostnou zprávu. Ta má bohužel úplně opačnou novinku – byla jí zjištěna rakovina prsu. Dlouholeté kamarádky se tak ocitají před životní zkouškou, jak se poprat s vážným onemocněním jedné z nich, když druhá prožívá nejradostnější období svého života. Vydrží jejich přátelství všechno špatné i dobré?

Drew Barrymore se vrací na česká filmová plátna po dlouhých pěti letech v dramatu od režisérky prvního Stmívání Catherine Hardwicke. Dojemný snímek o přátelství, rodině a lásce sklízel nadšené reakce na prestižním mezinárodním filmovém festivalu v kanadském Torontu v roce 2015, kde jasně dokázal, že působivé tragikomedie stále ještě nevymizely. Do kina jen s kapesníky!
(photo&video: )

Galerie

Galerie:
(photo&video: )

Video

Trailer:

(photo&video: )

Recenze

Recenze:
uz_ted_mi_chybis_2015_plakat

Dlouholeté kamarádství je určitým druhem partnerství, pro které také platí známé – v dobrém i ve zlém. Milly (Toni Colette) a Jess (Drew Barrymore) jsou nejlepší kamarádky už od dětství a prožily spolu nespočet dobrodružství, mezi které patřila i spousta večírků plných alkoholu, drog a poprvé. Určitá dávka nedospělosti je provází i v současnosti. Jess si užívá bohémského života na hausbótu s přítelem Jagem (Paddy Considine), se kterým se úpěnlivě snaží o miminko. Milly je úspěšná v práci a s milujícím manželem Kitem (Dominic Cooper) má dvě krásné děti. Vše má ale své hranice. Jak to dobré, tak to zlé.


(photo&video: )

Články k filmu

Zobrazit všechny články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací