V síti (2020)

Režie: ,
Premiéra v ČR: 27. 2. 2020 ()

Synopse: 3 herečky, 3 pokojíčky, 10 dní a 2458 sexuálních predátorů. Radikální experiment otevírá tabuizované téma zneužívání dětí na internetu. Tři dospělé herečky s dětskými rysy se vydávají na sociální sítě, aby v přímém přenosu prožily zkušenost dvanáctiletých dívek online. Ve věrných kopiích dětských pokojů chatují a skypují s muži, kteří je na netu aktivně vyhledali a oslovili. Drtivá většina těchto mužů požaduje sex přes webkameru, posílá fotky svých penisů a odkazy na porno. Děti jsou dokonce vystaveny vydírání. Dokumentární film Barbory Chalupové a Víta Klusáka vypráví strhující drama tří hrdinek alias „dvanáctiletých dívek“, pro které se účast na experimentu, od castingu až po osobní schůzky s predátory pod dozorem ochranky, stává zásadní životní zkušeností. Predátorské taktiky se postupně obracejí proti svým strůjcům: Z lovců se stávají lovení.

Recenze:
Fenomén, o kterém slyšeli mnozí, ale málokdo si doposud uvědomoval jeho závažnost. Nový dokument Víta Klusáka a Barbory Chalupové šokuje nejen obnaženými těly predátorů, ale především čísly, která společnosti předkládá. Kolik dětí se v síti sexuálních lovců denně ocitne a pod jak intenzivním tlakem se nezletilí ocitají, překvapilo i samotné tvůrce.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací