V zajetí (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 10. 6. 2021 ()

Synopse: Říká se, že maminka vás k smrti miluje, a pro hrdinku nového hororu „V zajetí“ je toto tvrzení až nebezpečně skutečné. Mladá dívka vyrůstá jen se svou oddanou a starostlivou mámou v úplné izolaci, jednoho dne se ale začne dostávat na povrch zlověstné maminčino tajemství. Napínavý Hitchcockovsky laděný thriller natočil autor skvělého hororu „Pátrání“ Aneesh Chaganty.

Mateřské lásce se nedá uniknout. Z bezpečného přístavu lásky se ale někdy může stát smrtící hrozba, mladá dívka Chloe o tom ví své. Je na vozíku a vyrůstá o samotě v úplné izolaci jen se svou milující maminkou. Jejich vztah a život se můžou zdát zvláštní, možná až zneklidňující, nikdo ale nemůže upřít mámě nekonečnou snahu chránit svou dceru, starat se o ní do roztrhání těla a pro její vlastní dobro ji mít stále pod dohledem. Chloe má řadu zdravotních problémů, potřebuje péči a s oddanou mámou tvoří sehranou dvojici. Když se v sedmnácti chystá na vysokou, začne objevovat tajemství, která jsou stále děsivější. Místo odpovědí na otázky se od mámy dočká jen dalších omezení. Chloe je připoutána ke svému vozíku, z ocelově pevného mateřského objetí musí ale za každou cenu utéct. Odpovědi jsou totiž strašnější, než si dovedla představit.

Hlavní hrdinka filmu je V zajetí hned dvakrát, vězením je pro ni nejen její domov, ale i vlastní tělo. Tísnivá atmosféra a pocit naprosté bezmocnosti díky tomu připomíná filmy „Misery nechce zemřít“, „Okno do dvora“ nebo nedávnou „Smrt ve tmě“.

Recenze:
Hlavní hrdinkou příběhu je dospívající Chloe (Kiera Allen), která je plně odkázána na svoji matku (Sarah Paulson). Nejen, že je Chloe na vozíku, ale má ještě řadu dalších zdravotních problémů, jako je astma a tvorba vyrážek, díky čemuž musí pravidelně brát různé léky. Jednoho dne ale začne mít Chloe jisté podezření ohledně svých léků, jelikož si všimla, že byly původně napsány na její matku. Se zájmem o to zjistit více Chloe zjišťuje, že se jí matka snaží v pátrání zabránit a když se Chloe konečně podaří zjistit více, dozví se šokující pravdu o sobě a o své matce.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací