Velká šestka (2014)

velka_sestka_cz_plakat
Režie: ,
Premiéra v ČR: 22. 1. 2015 ()

Synopse: „Velká šestka“ je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom jeho neméně nadaný bratr Tadashi a jejich kamarádi: dívka Go Go Tamago, vyhledávající adrenalinové zážitky, čistotou posedlý Wasabi No-Ginger, sličná chemička Honey Lemon a jejich fanda Fred. Když se parta kvůli katastrofální souhře náhod ocitne uprostřed nebezpečné hry, kterou kdosi rozehrál v ulicích San Fransokya, Hiro se obrátí na svého nejbližšího kamaráda – robota jménem Baymax - a přetvoří svou partu přátel na high-tech hrdiny odhodlané vyřešit vzniklou záhadu.

Film se inspiruje stejnojmenným komiksem od společnosti Marvel a je plný nejen komiksové akce, ale i humoru a emocí, jaké jsme si zvykli od Walt Disney Animation Studios očekávat. Snímek „Velká šestka“ režírují Don Hall („Medvídek Pú“) a Chris Williams („Bolt: Pes pro každý případ“). Produkce se ujal Roy Conli („Na Vlásku“).

Recenze:
Big Hero 6 je pestrobarevná partička nadšenců a géniů, jejíž členy nekousl radioaktivní pavouk a ani k nám nepřiletěli z Kryptonu. Máme tu energickou vyznavačku adrenalinových sportů Go Go, pořádkumilovného a pekelně ostrého Wasabiho, bláznivou chemičku Honey Lemon a Freda, maskota a fanouška v jednom úhledném, šíleném balení. Spolu s Hirem a Tadashiho vynálezem Baymaxem tak dostáváme šestku, jež sice neoplývá superschopnostmi, ale dokáže sestrojit a vymyslet téměř cokoliv.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací