Velryba (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 2. 2023 ()

Synopse: Lidé jsou úžasní. Tento nakažlivý optimismus je superschopností Charlieho. Vidí v lidech jen dobro a v nás tak probouzí empatii. Téměř tří set kilový osamělý učitel, ztvárněný miláčkem publika Brendanem Fraserem, se snaží najít cestu zpět ke své dceři Ellie (Sadie Sink). Pod tíhou vlastních traumat se jen složitě vyrovnává s minulostí, uzavřel se ve svém bytě, stresové situace řeší přejídáním, ale na půdorysu svého třípokojového bytu je majákem dobra pro sebe i své okolí. Darren Aronofsky (Requiem za sen, Černá labuť) natočil hluboce lidský snímek o přijetí sebe sama, kde v hereckém comebacku desetiletí exceluje Fraser, který sbírá jednu cenu za druhou.

Recenze:
Skrz zatažené rolety vykukuje škvírou veliké oteklé oko. Pohledem nervózně prohledává prázdnou terasu a ujišťuje se, že pizza leží před dveřmi a poslíček nezahlédne toho, kdo si ji vyzvedne. Ten někdo je Charlie, vysokoškolský lektor, jehož hluboké rány na duši uzavřely před okolním světem. Roky nevychází z titěrného tmavého bytu, pracuje jen online a navštěvuje ho jediná kamarádka, která je zároveň jeho pečovatelkou. Do toho se monstrózně – skutečně jako by měl žaludek gigantického kytovce – přejídá.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací