Viktor Frankenstein (2015)

viktor_frankenstein_2015_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 26. 11. 2015 ()

Synopse: Odhalte původ monstra a jeho stvoření

Oživit mrtvou hmotu a stvořit z ní živou bytost dokázali zatím jen Bůh a Viktor Frankenstein. A právě o tom druhém vypráví náš příběh odehrávající se ve století, kdy se čerstvě probuzená věda, nové technologie a tradiční víra a náboženství sbližují, aby změnily zákony, jimiž se řídí život a smrt. V časech, kdy se zdá, že nic není nemožné. Radikální vědec Dr. Viktor Frankenstein (James McAvoy) a jeho pomocník Igor (Daniel Radcliffe) mají společnou vizi o uměle stvořeném životě, který může změnit svět. Victorovi se však výsledky jejich společné práce vymknou kontrole a dokonce hrozí, že se dostanou do rukou lidem, kteří s nimi budou chtít uspokojit své mocenské choutky. Zatímco Frankenstein chce ve vynalézání pokračovat bez ohledu na možné následky, Igor si uvědomuje, k jakým hrůzným koncům mohou vést. Jedině on může nakonec zachránit Viktora zachránit před jeho před sebou samým a svět před smrtelně nebezpečným monstrózním stvořením. I když děj filmu vychází z klasické knižní předlohy Frankenstein spisovatelky Mary Shelley, takže se můžete těšit na tajemné hrady, viktoriánské laboratoře, hrozivé bouře a nezbytné blesky, jeho tvůrci se rozhodli pro velmi originální přístup. Hlavním hrdinou totiž není ani oživlé monstrum či šílený vědec, ale právě znetvořený sluha Igor, který dosud vždy zůstával skromně v pozadí. „S vědou a novými technologiemi vždy byl a je spojen strach, že se dostaneme do bodu, kdy už nad věcmi ztratíme kontrolu, a o tom vypráví náš film. Je o dvou mužích rozhodujících se, zda překročit tuto hranici. A jak se zachovají, když to nastane,“ popisuje filmový příběh Daniel Radcliffe.

Recenze:
Nové pojetí dobře známého příběhu. Děj je tentokrát vyprávěn z pohledu Igora, Frankensteinova pomocníka, ten se v knižní předloze ani neobjevuje. Igor a Victor spolu sdílí vizi o uměle stvořeném životě. I přes to, že první pokus nedopadne moc dobře, rozhodnou se ve svém šíleném experimentu pokračovat dál. V patách je jim zároveň inspektor Turpin, který se je snaží usvědčit z opakovaných krádeží lidských a zvířecích částí těla. Inspektor zároveň tuší, že je na stopě něčemu daleko většímu. Dalšími významnými postavami jsou Lorelei, do které je Igor zamilován, a Finnegan, Victorův spolužák, který jim na „projekt“ finančně přispívá.

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací