Víly z Inisherinu (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 26. 1. 2023 ()

Synopse: Na odlehlém ostrově západně od pobřeží Irska sledujeme celoživotní přátele Pádraica (Colin Farrell) a Colma (Brendan Gleeson), kteří se ocitnou v nejednoduché situaci, když Colm nečekaně jejich přátelství ukončí. Zaskočený Pádraic, kterému pomáhá jeho sestra Siobhán (Kerry Condon) a mladík žijící na ostrově, Dominic (Barry Keoghan), usilují o obnovu přátelství a odmítají ne jako odpověď. Pádraicovy opakované snahy však jen posilují odhodlání bývalého přítele a když dá Colm zoufalé ultimátum, události rychle eskalují s šokujícími důsledky.

Recenze:
Úspěšný režisér Martin McDonagh se po téměř pětileté odmlce od Tří billboardů kousek za Ebbingem (2017) vrací do své země původu, Irska. Prostřednictvím malebného ostrova přináší tragikomickou baladu o osobním vývoji, přátelství a hodnotě života ve snímku Víly z Inisherinu, který se čerstvě pyšní devíti nominacemi na Oscara a třemi Zlatými glóby.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací