Vřískot (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 13. 1. 2022 ()

Synopse: Dvacet pět let poté, co poklidné městečko Woodsboro šokovala série brutálních vražd, si nový vrah znovu nasazuje známou bílou masku ducha. Začne pronásledovat skupinu teenagerů, aby vzkřísil tajemství ze smrtící minulosti města. Neve Campbell ("Sidney Prescott"), Courteney Cox ("Gale Weathers") a David Arquette ("Dewey Riley") se vrací ve svých ikonických rolích v hororu Scream, aby konečně odhalili skutečnou tvář vraha.

Recenze:
Hororových remaků se za poslední dekádu urodilo nepočítaně mnoho. Viděli jsme kvalitní řemeslné návraty (Plivu na váš hrob, Lesní duch, Halloween), průměrné pokusy (Noční můra v Elm Street) či katastrofálními způsoby pohřbené série (Poltergeist). Přesto je nutné si přiznat důležitý fakt: obnovy zajetých, úspěšných značek mají základnu fanoušků, a tím pádem i podporu producentů. Tvůrci nového Vřískotu si jsou početné základny vědomi, a novým přírůstkem potěší víc, než si spousta z nich představovala. A to nejen je, ale i diváky nezasvěcené do původní tetralogie.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací