Všechny cesty vedou do hrobu (2014)

vsechny_cesty_vedou_do_hrobu_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 12. 6. 2014 ()

Synopse: Jak může normální člověk přežít na místě, kde Zubatá číhá doslova na každém kroku? A jak tam může přežít chronický posera s panickou hrůzou ze smrti? Stvořitel komediálního hitu Méďa, Seth MacFarlane protentokrát odhodil měkoučký plyš a v další pekelně zábavné jízdě vám naservíruje příběh, díky němuž poznáte pravý význam slovního spojení „ukrutná sranda“. Albert (Seth MacFarlane) se protlouká jako nepříliš úspěšný pasák ovcí, bydlí u rodičů a právě dostal kopačky od okaté Louise (Amanda Seyfried), které vadí jeho celoživotní zbabělost. Ke své smůle totiž žije v době, kdy se každý druhý konflikt řeší soubojem na pistole, a on přitom vůbec neumí střílet. I na notorického outsidera se ale někdy může usmát štěstí. To Albertovo se právě přistěhovalo do jeho města, jmenuje se Anna (Charlize Theron) a nejen že trefí deset terčů z deseti, ale navíc má s Albertem svatou trpělivost a nezdolné odhodlání ho to taky naučit. Pro Alberta je „studium střelby“ životně důležité, protože se porafal s kníratým objevem (Neil Patrick Harris) své bejvalky a velmi neuváženě ho vyzval na souboj. Vyhráno ale mít nebude, ani když náhodou vyhraje. Anna, která pro něj má čím dál větší slabost, je totiž stále ještě vdaná za nejproslulejšího pistolníka široko daleko (Liam Neeson). A tomu se rodící se vztah mezi vlastní ženou a ovčákem pochopitelně vůbec nezamlouvá. Stejně jako u Médi, ani v komedii Všechny cesty vedou do hrobu se MacFarlane ve snaze pobavit diváka nezastavil před ničím, takže některé scény budou skutečně nezapomenutelné. „Výhodou je, že Albert sice žije v na Divokém západě, ale uvažuje jako současný, moderní člověk, takže jsem se při ladění vtipů a dialogů nemusel nijak omezovat,“ říká MacFarlane, podle něhož je Albert trochu jako Méďa. Sice má výrazně míň chlupů, ale jinak je to taky extrémně zábavný mimoň.

Recenze:
Snad aby nás ujistil, že mu nedošly oplzlosti, vyplnil Seth MyFarlane rok mezi dvěma díly svého Médi úvahou na téma, jak se asi ve westernové realitě pistolníků, indiánů a nevlídné krajiny dařilo naprostému slabochovi, ba přímo poseroutkovi. Na vlastních nohou by se zřejmě dlouho neudržel. Pomohou mu lekce mistryně ve střelbě a zatěžkávací zkouška od jednoho z nejzlejších desperátů?

(photo&video: )

Video

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací