Vyšinutý (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 10. 9. 2020 ()

Synopse: Hlavní roli ve filmu Vyšinutý ztvárnil držitel Oscara Russell Crowe. Tento aktuální psychologický thriller zkoumá křehkou rovnováhu současné společnosti a dovádí agresi za volantem, se kterou jsme se už všichni setkali, k naprosto nepředvídatelnému a děsivému vyústění. Rachel (Caren Pistorius) jede pozdě do práce a na semaforu se dostane do ostré hádky s jiným řidičem (Russell Crowe), který má ze svého dosavadního života pocit bezmoci a připadá si všemi přehlížený. Rachel a všichni, které má ráda, se brzy stanou terčem muže, který si umane, že na tomto světě po sobě zanechá ještě poslední stopu tím, že Rachel udělí řadu vražedných lekcí. Následuje nebezpečná hra kočky s myší, která dokazuje, že si nikdy nemůžete být jisti, že ve vaší blízkosti není někdo na samé hranici vyšinutí.

Recenze:
Neseme následky za každý svůj čin, aneb když ve špatné chvíli potkáte špatného člověka… Temný thriller přivádí na plátna pořádně naštvaného Russella Crowea. Proč je tak vytočený? No, má prostě v životě už dost křivd a asi není zrovna fanda meditace. Jeho zlost brzy vygraduje do extrémních rozměrů. To samozřejmě nemůže tušit vystresovaná mladá matka Rachel, která nemá nic ve svém životě pod kontrolou, a právě prožívá další nepříjemný den plný špatných zpráv. Prochází rozvodem, má nemocnou matku a nezodpovědného bratra, syn je na ni zase naštvaný… Když při jízdě autem v napjaté chvíli zatroubí na nepozorného řidiče před sebou, netuší, že je to maniak, který také nemá dobrý den. To, co následuje po zbytek filmu, bude velmi brutální úvahou na téma: co může způsobit drobné hrubé gesto, když nevíme, čím si prochází ostatní.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací