Vzkaz v láhvi (2016)

vzkaz_v_lahvi_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 2. 6. 2016 ()

Synopse: Po osmi letech strávených v Severním moři doputuje tajemný vzkaz v láhvi až na stůl kriminálního Oddělení Q, které se specializuje na staré nevyřešené případy. Detektiv Carl Mørck (Nikolaj Lie Kaas) a jeho asistent Assad (Fares Fares) jsou vtaženi do temného případu vraždícího psychopata, sektářské víry a unesených dvojic sourozenců, jejichž zmizení nikdo nehlásil. Jen co detektivové začnou záhadu rozplétat, věci se dají do pohybu v ďábelském tempu. Třetí díl krimisérie podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena navazuje na to nejlepší z tradice severských detektivek a díky režii Hanse Pettera Molanda tentokrát dojde i na černý humor.

Recenze:
V pořadí již třetí díl úspěšné krimi série oddělení Q vzbudil ve svém domovském Dánsku zatím největší ohlas. Po filmech Žena v kleci a Zabijáci přišel Vzkaz v láhvi, opět podle knižní předlohy populárního dánského spisovatele Jussiho Adler-Olsena. Na rozdíl od minulých dvou krimi, Vzkaz v láhvi režíroval Hans Petter Moland, což fanoušci knižní série uvítali. Oproti svému předchůdci se mu prý podařilo lépe pracovat s černým humorem. Ovšem, že by poslední snímek byl nějak výrazněji vtipnější než minulé dva, se říct nedá.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací