Zabijáci (2014)

zabijaci_2014_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 14. 5. 2015 ()

Synopse: Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní podivín. Složka s případem se dostává do speciálního kriminálního oddělení Q na stůl detektiva Carla Mørcka (Nikolaj Lie Kaas). Carl a jeho asistent Assad (Fares Fares) okamžitě poznají, že v případu něco nesedí a znovu jej otevřou. Ve složce najdou poznámku o tísňovém volání zoufalé mladé dívky. Ta však zmizela beze stopy. Brzy se ukáže, že Carl a Assad nejsou jediní, kdo se snaží najít dívku, jejíž svědectví by mohlo nepříjemně zasáhnout ty nejvyšší vrstvy uhlazené dánské společnosti. Po Ženě v kleci přicházejí režisér Mikkel Nørgaard a scénárista Nikolaj Arcel (Muži, kteří nenávidí ženy, Královská aféra) s druhým dílem detektivky podle bestsellerů Jussiho Adler-Olsena.

Recenze:
Vyšetřovatelé policejního Oddělení Q, Carl (Nikolaj Lie Kaas) a Asad (Fares Fares), řeší v dánském thrilleru další odložený případ. Jedná se o dvacet let starou dvojnásobnou vraždu. Tenkrát za ni byl odsouzen problémový mladík, ale něco tu nesedí. Jak si mohl dovolit nejlepšího právníka? Kdo stojí za dalšími zločiny v okolí? A co tajemné tísňové volání? Příběh volně navazuje na Ženu v kleci, kde jsme již poznali hlavní hrdiny, a můžeme se těšit i na další filmová zpracování populárních detektivek Jussiho Adler-Olsena. Tentokrát nás čeká mnohem více postav i komplikovanější děj, atmosféra však zůstává stejně temná a mrazivá.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací