Zejtra napořád (2014)

zejtra_naporad_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 17. 7. 2014 ()

Synopse: Každou noc miliony lidí usínají s tím, že změní svůj život a že zítra udělají něco konečně jinak. Petr Kraus je jedním z toho miliónu. Cestuje za prací do Číny, kde zařizuje výrobu zboží pro své zákazníky. Získá zakázku od člověka, který mu není úplně sympatický, ale přesto se pustí s vidinou zajímavého výdělku do práce. Mezitím si na dálku před návratem domů domluví několik schůzek naslepo a věří, že možná potká někoho, kdo mu změní život. V Česku zjistí, že zkazil celou zakázku a má jen několik dní na to, aby věci uvedl do pořádku. Svých schůzek naslepo se ale nevzdává i přesto, že to jeho nejlepší kamarádka Tereza nevidí ráda. Petr vyráží na cestu napříč republikou, aby objevil nové přátele a přitom zjistil, že se neobejde bez těch, kteří jsou mu nablízku odjakživa. Na cestu, která mu možná změní život a kde si uvědomí, že před problémy nemůže utíkat věčně, protože ty si jej vždy nakonec najdou. A protože všechny důležité věci jsou v našich snech, je možné, že se splní i ten Petrův.

Zejtra napořád je film o nás všech. O našich snech, o změnách v životě, které chceme udělat, ale často se jich bojíme. Film o přátelství a setkáních, která nelze čekat. Film o svobodě a touze cestovat a přitom vědět, že se máme kam vrátit. V hlavních roli se představí Pavel Batěk a Vica Kerekes. Ve vedlejších uvidíte Filipa Blažka, Kláru Issovou, Jana Přeučila, Jiřího Lábuse, a další.

Film Zejtra napořád sází na přirozenost s nadhledem a probouzí cestovatelské touhy. Natáčel se v Plzni, Brně, Praze, Ostravě a zamířil i do dalekého Hong Kongu, který poskytl filmu neopakovatelnou atmosféru daleké Asie.

Režie filmu je dílem debutanta Rudolfa Havlíka, o kterém český filmový svět ještě doposud neslyšel. Spisovatel, cestovatel a blogger natočil svou prvotinu podle vlastního scénáře, zčásti inspirovaného osobně prožitým cestováním po Asii a hledáním pocitu domova v České republice.

Recenze:
Baťkova Krause čekají horké chvíle, jelikož nemůže dodat slíbené čínské zboží českému grázlovi, jehož překvapivě hraje Jiří Lábus. Tato situace by sama o sobě vyzývala k rychlým přesunům a náš Petr to rád spojí s randěním na slepo, dohodnutým přes internet, ovládán touhou zakotvit u pravé lásky. Jeho snahám se očividně vysmívá kamarádka Tereza (Vica Kerekes). O tom, že zúčastnění dobře věděli, čeho chtějí docílit, svědčí čistý a bezprostřední projev, jakého je Baťek prokazatelně schopen. Ztotožnění či spíše splynutí s rolí je ještě posíleno úderným scénářem, jednoduchým svými postřehy, nicméně výstižným jejich formulací.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací