Zelená kniha (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 7. 3. 2019 ()

Synopse: Bývalý vyhazovač a drobný podvodníček Tony „Pysk” Vallelonga (Viggo Mortensen) má mezi newyorskými Italy pověst chlápka, který dokáže vyřešit každou šlamastyku. Slavný černošský klavírista Dr. Don Shirley (držitel Oscara® Mahershala Ali) si ho proto najímá jako řidiče a bodyguarda na turné po divokých státech amerického Jihu 60. let. Tony je horkokrevný, ne moc vzdělaný, ale o to mazanější. Nade vše miluje svoji ženu (Linda Cardellini) a smažená kuřata. Dr. Don je jeho protikladem: kultivovaný génius jemných mravů a pevných zásad. Aby společně překonali nástrahy, musí si k sobě oba tvrdohlaví muži najít cestu skrz předsudky a humorné přešlapy. Originální komedie Zelená kniha (Green Book) získala tři Zlaté glóby a patří k největším favoritům letošních Oscarů. Režisér Peter Farrelly (Blbý a blbější; Já, mé druhé já a Irena; Něco na té Mary je) se inspiroval příběhem skutečného přátelství a natočil jeden z nejdojemnějších i nejvtipnějších filmů roku.

Recenze:
Bývalý vyhazovač Tony Pysk Vallelonga (Viggo Mortensen) je člověk, se kterým byste si to rozhodně nechtěli rozházet. Nejen mezi newyorskou italskou komunitou má totiž pověst drsňáka, který si dokáže poradit i v té nejsvízelnější situaci. Proslulý klavírista Dr. Don Shirley (Mahershala Ali) si ho proto najme jako osobního řidiče, který bude mít nelehký úkol – ochránit afroamerického muzikanta na turné, které se má konat na americkém Jihu 60. let.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací