Země nomádů (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 3. 6. 2021 ()

Synopse: Poté, co v malém městě na nevadském venkově dojde k ekonomickému kolapsu, se Fern (Frances McDormand) rozhodne sbalit si věci a ve své dodávce se vydat na cesty a prozkoumat život za hranicemi klasických společenských zvyklostí jako novodobý nomád. Ve třetím celovečerním snímku režisérky Chloé Zhao Země nomádů se objevují skuteční nomádi Linda May, Swankie a Bob Wells, kteří Fern seznamují s tímto novým světem a dělají jí společnost při jejích cestách po nekonečném americkém západě.

Recenze:
„31. ledna 2011 odstavila, z důvodu snížené poptávky sádrokartonu, společnost US Gypsum po 88 letech svůj závod ve městě Empire v Nevadě. V červenci bylo zrušeno PSČ Empiru.“ Těmito slovy uvádí, nyní již oscarová režisérka Chloé Zhao svůj nejnovější počin, který vyvolal značný rozruch na letošních filmových oceněních. Zhao zde představuje příběh o Fern, která po smrti svého manžela a odstavení zmíněného závodu společnosti US Gypsum, pro kterou v Empire pracovala, začíná žít ve svém malém karavanu. Fern putuje skrz celé Spojené státy, z jednoho bodu do druhého, neustále potkává nové lidí a zapojuje se do komunity novodobých nomádů.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací