Zootropolis: Město zvířat (2016)

zootropolis_mesto_zvirat_plakat
Režie: , ,
Premiéra v ČR: 3. 3. 2016 ()

Synopse: Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé velkoměsto, ve kterém žijí pospolu zvířata ze všech koutů světa. Je to metropole, kde můžete být kýmkoli bez ohledu na to, zda jste obří slon nebo malá myška. Když však do města dorazí optimistická strážnice Judy Hopkavá, zjistí, že být prvním králíkem v policejním sboru velkých a drsných zvířat není žádná legrace. A protože chce všem dokázat, že na to má, skočí po první příležitosti řešit náročný a záhadný případ, i když to znamená vzít do party upovídaného a všemi mastmi mazaného lišáka, Nicka Wilda.

Dobrodružnou animovanou komedii Zootropolis: Město zvířat od Walt Disney Animation Studios režírovali Byron Howard (Na Vlásku, Bolt: Pes pro každý případ) a Rich Moore (Raubíř Ralf, Simpsonovi). Pomocné režie se ujal Jared Bush (seriál Penn Zero: Part-Time Hero).

Recenze:
Zootropolis (v anglickém originále Zootopia) je moderní metropole, ve které žijí nikoliv lidé, ale výhradně zvířata. Nezáleží na tom, jestli jste masožravec, býložravec, malý jako myška nebo obrovský jako slon, všichni dokáží spolupracovat. Každý má svou roli a plní úkoly přiměřené své nátuře. Na scéně se však objeví ambiciózní králičí slečna Judy Hopkavá (v českém znění Tereza Martinková). Ta se odmítá smířit s předurčeným pěstováním mrkve v rodném městečku a k překvapení všech absolvuje policejní akademii. Nejen policejní náčelník, buvol Bogo (Zbyšek Horák), nevěří, že by ve velkoměstě mohl někdo jako ona obstát a bojovat proti zločinu. Při vyšetřování záhadného zmizení pana Vydry se Judy seznamuje s mazaným cynikem, lišákem Nickem Wildem (Petr Lněnička). Podaří se jim společnými silami vysvětlit zdivočení několika predátorů a nastolit v Zootropolis opět harmonii?

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací