Renoir (2012)

Renoir
, ,

Film


Režie:
 • Hrají: Christa Theret, Carlo Brandt, Michel Bouquet, Vincent Rottiers, Thomas Doret, Michèle Gleizer, Romane Bohringer, Hélène Babu, Stuart Seide, Paul Spera


 • Premiéra v ČR: 21. 3. 2013 ()  Oficiální synopse:
  Do života velkého malíře Renoira a jeho syna Jeana nečekaně vstoupí nekonvenční mladá a krásná žena.

  Film Renoir je založený na skutečném příběhu stárnoucího impresionistického malíře Augustea Renoira a začínajícího filmaře Jeana Renoira. Snímek je vyprávěn nádhernými obrazy, ponořenými do zlaté barvy a vyvolávajícími atmosféru samotné Renoirovy malířské tvorby. Píše se rok 1915 a malíř Auguste Renoir i jeho syn Jean jsou poznamenáni smrtí ženy i matky zároveň. Jejich životy však změní mladá kráska s ohnivými vlasy, která jim dodá ztracenou energii a uměleckou inspiraci. Stane se posledním modelem otce Renoira, kterému zároveň navrátí ztracenou mladost, a v psychicky nestálém Jeanovi svou divokostí i nezkrotným duchem vzbudí nečekané touhy i vášeň k filmovému umění.

  Snímek Gillese Bourdose byl uveden na MFF v Cannes 2012 v sekci Un Certain Regard, kde soutěžil s ostatními filmy o nejoriginálnější výpověď a výrazovou poetiku.
  (photo&video: )

  Galerie

  (photo&video: )

  Video

  Trailer:

  (photo&video: )

  Komentáře

  Komentáře k filmu:

  Komentovat

  Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


  Recenze

  Recenze:

  Herci jako takoví nedostali za úkol předvést nesnadné úlohy, ale i tak se většinou vyznamenali. Bouquet jako přestárlý malíř spojuje potlačovaný smutek s radostí z možnosti tvořit, ačkoliv mu v tom brání ochabující tělo. Theret zase „prodává“ určitou míru naivity mládí a energii, která si získá mnoho mužů, aniž by to museli být umělci. Jediný, kdo by možná potřeboval trochu osobnosti, je Rottiers, ale ten představuje muže na životním rozcestí, takže se jeho nejistota dá pochopit.


  (photo&video: )

  Články
  reklama