Scary Movie 5 / Scary MoVie – recenze

Originál je originál. Nevěříte? Věřte.

 

 

Po sedmi letech se opět ozývá nejznámější série filmů, která paroduje své slavnější a mnohem povedenější kolegy. To, co bylo napoprvé (tedy před 13 lety) vtipné, začíná být ohrané a fráze „opakovaný vtip přestává být vtipem“ dostává téměř hmatatelné obrysy. Navíc snímku vůbec neprospěla změna jak na režisérském křesle, tak v hereckém obsazení.

Dokážete si představit Scary Movie bez Anny Faris a Reginy Hall? Ať již bude vaše odpověď jakákoliv, budete muset. Hlavní ženskou roli si tu totiž střihla blonďatá i černovlasá Ashley Tisdale. I když se snaží, není to zkrátka ono. Její Jody Sanders se musí poprat nejen s nečekanými rodičovskými povinnostmi, nelehkou kariérou modelky, opicí a experimenty se svojí sexualitou, ale i s nadpřirozenými jevy. Jejího přítele všichni známe. Do hry se nám vrací Simon Rex, i když tentokrát si říká Dan.

Některé narážky jsou povedené a dokonce i k smíchu, jiné naopak k pláči. Jak již bylo avizováno v synopsi, trailerech a prostřednictvím plakátů, páteří snímku je utahování si z hororů Paranormal Activity a Mama. Ovšem dostaví se i spousta dalších pozvaných hostů. Těšit se můžete například i na Lesního ducha, Černou labuť, Počátek, Zrození Planety opic nebo Padesát odstínů šedi. Některé narážky jsou povedené a dokonce i k smíchu, jiné naopak k pláči (ze 70 %). Více než jindy se jedná o sled scének, které spojuje nepříliš kvalitní lepidlo a to, že jednou vypadá lesní chata opravdu jako lesní ošuntělá chata a za pár okamžiků připomíná líbivý rodinný domek, tvůrce nijak netrápí. Podobných nesmyslů samozřejmě během sledování potkáte nespočet, což asi nikoho příliš nepřekvapí.

Největšími VIP hvězdami s nejhustší koncentrací povedených gagů jsou Charlie Sheen a Lindsay Lohan (zahráli si sami sebe), i když je na nich na první pohled vidět značná opotřebovanost. Kdyby jejich scény nebyly vyšroubovány až do nepěkných extrémů, byly by ještě více zábavné. Ochuzeni nebudeme ani o nepovedené záběry, které místy pobaví a sem tam si vyslouží naše povytažená obočí. Nenechte se tímto sestřihem odradit a spravte si chuť povedenou potitulkovou scénou.

Co závěrem říci? Doufejme, že se bude Scary MoVie držet vlastního sloganu a opravdu se bude jednat o „pátou a poslední kapitolu čtyřdílné trilogie“, protože prostoru kam padat, už opravdu moc není.

Pomoc, já začínám pelichat.

Tato labuť to zřejmě přepískla se steroidy.

„Zdál se mi hrozný sen! Pila jsem, řídila jsem a dneska mě čeká soud.“

0%

Co závěrem říci? Doufejme, že se bude Scary MoVie držet vlastního sloganu a opravdu se bude jednat o „pátou a poslední kapitolu čtyřdílné trilogie“, protože prostoru kam padat, už opravdu moc není.

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací