Filmové události #24/24: Blade přišel o režiséra a nový Blade Runner má hereckou posilu

Týden plný Bladů všeho druhu.

Marvelovský remake Blade řeší odchod režiséra. Televizní pokračování Blade Runner 2099 odhalilo herecké obsazení. Na Amazon Prime vstoupila nová řada Bandy. V traileru se představilo pokračování akční komedie Můj kámoš špión. Ukázku mají i provokatéři s Mattem Damonem a Caseym Affleckem. A spot tu je i k animáku Rozzum v divočině. Na závěr tu máme herecké novinky k hrané verzi Odvážné Vaiany.

#24/24

Remake snímku o superhrdinském lovci upírů Bladovi je jedním z nejočekávanějších marvelovských snímků v následujícím roce. Titulní roli si v nové verzi zahraje Mahershala Ali. Režie se měl původně ujmout Yann Demange, který stojí například za dramatem Mladý gangster. V minulém týdnu však bylo oznámeno, že od snímku odstoupil. Jedná se již o druhého režiséra, který od filmu odešel, tím prvním byl Bassam Tariq. Nový Blade se tak neustále potýká s řadou problém a dosud se nedostal do fáze produkce, takže není jasné, kdy a zda vůbec nakonec vznikne.

S novinkou přišel i trochu jiný Blade, tedy Blade Runner. Populární sci-fi se dočká dalšího seriálového pokračování nazvaného Blade Runner 2099. V uplynulých dnech byla zveřejněna část hereckého obsazení. Vedle Michelle Yeoh se zde objeví mladá herečka Hunter Schafer, která se proslavila především v pořadu Euforie. Další podrobnosti o pořadu zatím nejsou známy.

Ke konci týdne vstoupila na streamovací platformu Amazon Prime Video nová řada oblíbeného seriálu Banda (The Boys), který se odehrává ve světě netradičních superhrdinů poháněných korporátem a jejich egy. Tvůrci na úvod vypustili první tři epizody, zbytek čtvrté sezóny pak poběží v týdenních intervalech. Současně bylo také oznámeno, že již chystaná pátá řada bude zároveň finální a příběh se v ní uzavře.

A co by to bylo za týden bez trailerů? S jedním přišel právě zmíněný Amazon. Platforma v prvním klipu představila sequel k akční komedie Můj kámoš špión. V pokračování nazvaném My Spy: The Eternal City se opět objeví Dave Bautista a Chloe Coleman. Ti zase společně spojí síly jako agent CIA JJ a devítiletá Sophie, aby vyřešili další zapeklitý případ. Film bude k vidění na Amazon Prime Video od 18. července.

Ukázku si připravilo i konkurenční Apple TV+ s mysteriózním dramatem Provokatéři. V tom se střetávají Matt Damon a Casey Affleck jako nesourodí parťáci Rory a Cobby, které náhoda spojí při jedné loupeži. Když se však vše zvrtne, spojí síly s Roryho terapeutkou, aby unikli policistům, zpátečnickým byrokratům i pomstychtivému zločineckému bossovi. Na streaming snímek vstoupí na začátku srpna.

Do třetice tu máme spot k animáku Rozzum v divočině. Ten sleduje robůtka Rozzuma, který ztroskotá na neobydleném ostrově a musí se přizpůsobit jeho drsnému prostředí. Postupně si tak vybudovává vztahy s místními zvířátky a stává se adoptivním rodičem osiřelého housátka. Kresleným postavičkám zde propůjčují hlasy herci jako Lupita Nyong’o, Pedro Pascal, Stephanie Hsu, Mark Hamill, Catherine O’Hara, Bill Nighy nebo Ving Rhames. V kinech bude Rozzum v divočině od konce září.

Na závěru tu máme něco k hrané adaptaci animáku Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa. Tvůrci v uplynulém týdnu oznámili, že do titulní role obsadili mladou australskou herečku Catherine Laga’aia. Zároveň s ní se ve snímku objeví Dwayne Johnson, který si zopakuje roli boha Mauiho, její rodiče ztvární John Tui a Frankie Adams, babičku Talu pak Rena Owen. Tvůrci dbali na to, aby všichni herci měli polynéský původ a zapadali tak do prostředí snímku. Ten by měl být k vidění až v roce 2026.

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací