Dětské předpremiérové projekce filmu Škatuláci v Premiere Cinemas a dalších kinech

Multikina Premiere Cinemas, Cinema City, CineStar a Golden Apple Cinema zasypou krabice.


Potulují se ulicemi i kanály a do svého doupěte si odnášejí všemožné poklady. To jsou Škatuláci, obávaní obyvatelé Sýrečkova, kteří mají být brzy vyhubeni, protože do podzemí unesli lidského kluka a ohlodali mu všechno maso z kostí. Nebo je tomu jinak? Animované dobrodružství Škatuláci se v předpremiéře představí v multikinech Premiere Cinemas, Cinema City, CineStar a Golden Apple Cinema.

Co: Pohádková neděle s předpremiérou filmu Škatuláci

Kdy: 19. října 2014 v 15:00

Kde: Premiere Cinemas ČR

Podrobnosti naleznete zde: Premiere Cinemas

skatulaci_pc


Co: Předpremiéra filmu Škatuláci

Kdy: 18. a 19. října 2014

Kde: Cinema City ČR

Podrobnosti naleznete zde: Cinema City

skatulaci_cc


Co: Předpremiéra filmu Škatuláci

Kdy: 18. a 19. října 2014

Kde: CineStar ČR

Podrobnosti naleznete zde: CineStar

skatulaci_cs


Co: Předpremiéra filmu Škatuláci

Kdy: 18. a 19. října 2014

Kde: Golden Apple Cinema Zlín

Podrobnosti naleznete zde: GAC

skatulaci_gac

Synopse filmu Škatuláci:dum_kouzel_2013_poster

Hrdinové mohou mít překvapivé tvary

V Sýrečkově není radno vycházet po setmění. Z podzemních doupat vylézají podivní tvorové zvaní Škatuláci, kteří kradou vše, co jim přijde do rukou. Jednou prý dokonce ukradli malého kluka! A právě tenhle ukradený klučina vám v dobrodružném a zábavném vyprávění prozradí, že to všechno jsou jen bohapusté lži a kecy v kleci. Tvůrci filmů Koralína a svět za tajnými dveřmi a Norman a duchové zase jednou popustili uzdu své vizuální fantazii a stvořili svět, do kterého se rád vydá každý. Každý, s výjimkou pana Chňapala. Tenhle nerudný chlap s alergií na sýr má se Škatuláky nevyřízené účty, a proto jim ani na chvíli nedá pokoj. Když je zrovna neloví, tak je aspoň pomlouvá. Tihle krabicoidní tvorové, nosící místo oblečení krabice od všeho možného, jsou ale velice plaší, a kdyby nepotřebovali kovové součástky pro svá udělátka, nikdy by své podzemní království neopouštěli. Lidí se bojí a drží se od nich co nejdál. Jedinou výjimkou je kluk jménem Vejce. Toho však za člověka nepovažují, protože ho jako mimino našli s krabicí naraženou na hrudníku, takže to logicky musel být taky Škatulák. Protože kořeny se zapřít nedají, podniká Vejce víc a víc dobrodružných výprav do světa lidí. Na jedné se seznámí s ďábelským plánem pana Chňapala, kterému představitelé Sýrečkova za pochytání všech Škatuláků přislíbili bílý klobouk jakožto symbol nejvyšší prestiže. Škatuláci potřebují pomoc. A ta přijde ze zcela nečekané strany. Jen aby nebylo pozdě. Filmy z dílny studia Laika čerpají své kouzlo z klasické ruční animace, která tváří v tvář poněkud sterilní digitální převaze ještě zdaleka neřekla poslední slovo. „Škatuláci jsou zároveň detektivkou, absurdní komedií a bláznivým dobrodružstvím. Kromě dokonalé vizáže mají i velké srdce, říká producent Travis Knight, podle kterého by jinak než stop-motion animací ani nešlo příběh odvyprávět.

Režie: Anthony Stacchi, Graham Annable

Hrají (hlasy): Ladislav Županič, Martin Sucharda, Zdeněk Maryška, Rozita Erbanová, Jan Maxián

Premiera v ČR: 23. 10. 2014 (CinemArt)

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací