87. ročník udělování Oscarů již odhalil nominace

oscars_logoPůda pro předávání Oscarů za rok 2014 je připravena.

 
 
 
Herec Chris Pine, prezidentka Akademie Cheryl Boone Isaacs a režiséři Alfonso Cuarón a J.J. Abrams odtajnili, kdo se bude letos ucházet o prestižní ocenění Academy Awards®. Nejvíce želízek v ohni má Birdman a Grandhotel Budapešť, celkem devět. Samotný slavnostní ceremoniál se uskuteční v neděli 22. února 2015 v Hollywoodu.

Nejlepší film

  • Americký sniper (American Sniper)
  • Birdman
  • Chlapectví (Boyhood)
  • Grandhotel Budapešť (The Grand Budapest Hotel)
  • Kód Enigmy (The Imitation Game)
  • Selma
  • Teorie všeho (The Theory of Everything)
  • Whiplash

Nejlepší režie

  • Alejandro G. Iñárritu za Birdman
  • Richard Linklater za Chlapectví (Boyhood)
  • Bennett Miller za Hon na lišku (Foxcatcher)
  • Wes Anderson za Grandhotel Budapešť (The Grand Budapest Hotel)
  • Morten Tyldum za Kód Enigmy (The Imitation Game)

 

Nejlepší herec v hlavní roli


 

Nejlepší herečka v hlavní roli


 

Nejlepší herec ve vedlejší roli


 

Nejlepší herečka ve vedlejší roli


 

Nejlepší původní scénář

  • Birdman
  • Chlapectví (Boyhood)
  • Hon na lišku (Foxcatcher)
  • Grandhotel Budapešť (The Grand Budapest Hotel
  • Slídil (Nightcrawler)

 

Nejlepší adaptovaný scénář

  • Americký sniper (American Sniper)
  • Kód Enigmy (The Imitation Game
  • Inherent Vice
  • Teorie všeho (The Theory of Everything)
  • Whiplash

 

Nejlepší cizojazyčný film

  • Ida – Polsko
  • Leviatan (Leviathan) – Rusko
  • Tangerines – Estonsko
  • Timbuktu – Mauritánie
  • Wild Tales – Argentina

 

Nejlepší celovečerní animovaný film

  • Velká šestka (Big Hero 6)
  • Škatuláci (The Boxtrolls)
  • Jak vycvičit draka 2 (How to Train Your Dragon 2)
  • Song of the Sea
  • The Tale of the Princess Kaguya

 

Nejlepší celovečerní dokument

  • CitizenFour
  • Hledání Vivian Maier (Finding Vivian Maier)
  • Last Days in Vietnam
  • The Salt of the Earth
  • Virunga

 

Nejlepší krátký dokument

  • Crisis Hotline: Veterans Press 1
  • Joanna
  • Naše prokletí (Our Curse)
  • The Reaper (La Parka)
  • Bílá země (White Earth)

 

Nejlepší výprava

  • Grandhotel Budapešť (The Grand Budapest Hotel)”
  • Kód Enigmy (The Imitation Game)
  • Interstellar
  • Čarovný les (Into the Woods)
  • Mr. Turner

 

Nejlepší kamera

  • Birdman – Emmanuel Lubezki
  • Grandhotel Budapešť (The Grand Budapest Hotel – Robert Yeoman
  • Ida – Lukasz Zal and Ryszard Lenczewski
  • Mr. Turner – Dick Pope
  • Nezlomný (Unbroken) – Roger Deakins

 

Nejlepší střih

  • Americký sniper (American Sniper)
  • Chlapectví (Boyhood)
  • Grandhotel Budapešť (The Grand Budapest Hotel)
  • Kód Enigmy (The Imitation Game)
  • Whiplash

 

Nejlepší původní hudba

  • Grandhotel Budapešť (The Grand Budapest Hotel) – Alexandre Desplat
  • Kód Enigmy (The Imitation Game) – Alexandre Desplat
  • Interstellar – Hans Zimmer
  • Mr. Turner – Gary Yershon
  • Teorie všeho (The Theory of Everything) – Jóhann Jóhannsson

 

Nejlepší původní píseň

  • “Everything Is Awesome” – LEGO® příběh (The Lego Movie)
  • “Glory” – Selma
  • “Grateful” – Beyond the Lights
  • “I’m Not Gonna Miss You” – Glen Campbell: I’ll Be Me
  • “Lost Stars” – Love song (Begin Again)

Nejlepší vizuální efekty

  • Captain America: Návrat prvního Avengera (Captain America: The Winter Soldier)
  • Úsvit planety opic (Dawn of the Planet of the Apes)
  • Strážci Galaxie (Guardians of the Galaxy)
  • Interstellar
  • X-Men: Budoucí minulost (X-Men: Days of Future Past)

 

Nejlepší kostýmy

  • Grandhotel Budapešť (The Grand Budapest Hotel)
  • Inherent Vice
  • Čarovný les (Into the Woods)
  • Zloba – Královna černé magie (Maleficent)
  • Mr. Turner

 

Nejlepší masky

  • Hon na lišku  (Foxcatcher)
  • Grandhotel Budapešť (The Grand Budapest Hotel)
  • Strážci Galaxie (Guardians of the Galaxy)

Nejlepší mix zvuku

  • Americký sniper (American Sniper)
  • Birdman
  • Interstellar
  • Nezlomný (Unbroken)
  • Whiplash

Nejlepší střih zvuku

  • Americký sniper (American Sniper)
  • Birdman
  • Hobit: Bitva pěti armád (The Hobbit: The Battle of the Five Armies)
  • Interstellar
  • Nezlomný (Unbroken)

 

Nejlepší krátký animovaný film

  • The Bigger Picture
  • The Dam Keeper
  • Feast
  • Me and My Moulton
  • A Single Life

 

Nejlepší krátký hraný film

  • Aya
  • Boogaloo and Graham
  • Butter Lamp (La Lampe Au Beurre De Yak)
  • Parvaneh
  • The Phone Call

 

 

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací