Rozhovor s Vojtou Dykem nejen o tom, jak si zazpíval v TvMiniUni

koncert_tvminiuni_plakat„S loutkami jsem ještě nikdy nehrál.“
 
 
 
I zpěvák a herec Vojta Dyk navštívil televizní mini univerzitu, a dokonce si zazpíval s jednou z oblíbených postaviček. Stal se tak dalším z hvězdných hostů speciálních podzimních epizod TvMiniUni. Z předchozích aktérů jmenujme například Kláru Vytiskovou, Báru Polákovou či Anetu Langerovou. O natáčení své písničky v TvMiniUni, ale taky o své rodině a o tom, co spolu dělají ve volném čase se Dyk rozpovídal v krátkém rozhovoru. Speciální díly vyvrcholí Mikulášským koncertem v divadle Hybernia v sobotu 3. prosince 2016.
 

 
Jste vzácným hostem TvMiniUni, doma máte tři děti, sledoval jste už někdy dříve tenhle dětský pořad?

Vojta Dyk: Nesledoval, ale jen kvůli tomu, že nemám televizi. Ale je mi sympatické, že je to pořad pro děti, vlastně většina věcí, které se dělají pro děti, je sympatická. Obecně pořady, které z dětí nedělají blbce, zvlášť v dnešní době, kdy už jsou dětí o hodně dál, než jsme bývali my v jejich věku, naprosto ctím a uznávám.

 

vojta_dyk_tvminiuni_obr_01Spolu s postavičkou Valentinky zpíváte o lásce, ona se vás ptá, co je to láska. Líbí se vám tahle písnička?

Vojta Dyk: Je o lásce, takže je to ta nejkrásnější písnička ze všech! Její text se pídí po tom, co to ta láska vlastně je, a myslím, že na to i přijde. Ale až na konci, musíte si ji poslechnout celou.

 

Pustíte tenhle váš duet s Valentinkou svým dětem?

Vojta Dyk: To asi jo. Mě samotného zajímá, jak to potom vypadá, protože klíčování do animací, tak jak se to v TvMiniUni dělá, musí být složité, a mě zajímá, jak vypadá výsledek.

 

Bavilo vás natáčení s loutkami? Není jednoduché komunikovat s partnery, kteří před vámi nejsou, nebo jsou vedení vodiči…

Vojta Dyk: Upřímně řečeno, já jsem s loutkami nikdy nehrál. Ale baví mě to moc. S loutkou se dá podle mě vytvořit mnohem víc než s normálním hercem. A víc, než u herců tam platí ta hra znaku, loutkoherci musejí být skvělí v tom, že musejí dodržovat určitý timing loutky, aby vycházely všechny ty fóry, které jsou ve scénáři… Takže pro mě to bylo moc záživné.

 

Vaši písničku stejně jako spoustu jiných pro TvMiniUni složil Honza Maxián. S Honzou se znáte dlouho, hráli jste spolu v kapele, takže vám tenhle styl určitě sedí…

Vojta Dyk: No jasně! Pan Maxián mi sedí. :-)

 

vojta_dyk_tvminiuni_obr_02Když nenatáčíte takové věci, jako jsou písničky pro TvMiniUni, co se dětmi děláte, co je nejvíc baví?

Vojta Dyk: Děti se věnují hodně počítačovým hrám, což je dneska velký trend, ale samozřejmě se je od toho snažíme nějakým způsobem odpoutat a najít jim nějakou lepší variantu trávení volného času. A tak když máme čas, jdeme na procházku do přírody nebo na hřiště. My jsme celá rodina takové venkovské typy, takže když to jenom trošku jde, snažíme se chodit do přírody a za kulturou.

 

A kam chodíte za kulturou?

Vojta Dyk: Chodíme do divadla, do kina, teď jsme se byli podívat třeba ve Vrtbovské zahradě, kterou dvakrát do roka speciálně nasvítí, to byl krásný zážitek. Užili jsme si to teda hlavně my, ale vlastně i chlapci, protože dělají parkur a mohli tam skákat po všech možných zábradlích.

 

Takže počítače, kultura a pohyb?

Vojta Dyk: Ano, dnešní doba je taková zhýčkaná. Už jenom v tom, že jsou všude kolem superhrdinové, dokonalá lega… Klacík už dnes nestačí k tomu, abyste děti zaujali. O to víc se divím tomu, jak nás kluci občas překvapí, když si vezmou papír a tužku a chtějí si kreslit.
 
 

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací