David Gilmour v Pompejích v multikině Premiere Cinemas Olomouc v rámci cyklu Premiere Extra

premiere_cinemas_logo_red Staňte se svědky show pod Vesuvem.

 

V rámci cyklu Premiere Extra zavítá do multikina Premiere Cinemas v Praze, Olomouci a Teplicích další hudební velikán, a to David Gilmour. Těšit se můžete nejen na hity Gilmourovy sólové kariéry i klasiky z vrcholných let Pink Floyd. Speciální promítání David Gilmour v Pompejích je naplánováno na středu 19. září 2017 v 19:00 hodin.

Co: Speciální projekce David Gilmour v Pompejích – Premiere Extra

Kdy: 13. září 2017

Kde: Premiere Cinemas ČR

Podrobnosti naleznete zde: premierecinemas.cz

 

Synopse David Gilmour v Pompejích:

Pětačtyřicet let od slavné show, ze které vznikl dokumentární film Pink Floyd v Pompejích, se David Gilmour vrací na místo činu. Skladatel, zpěvák a kytarista legendárních rockerů odehrál v červenci 2016 v kulisách ruin nejstaršího amfiteátru na světě dva spektakulární koncerty. Ze záznamu vznikl ohromující snímek, v němž zazní hity Gilmourovy sólové kariéry i klasiky z vrcholných let Pink Floyd.

Zatímco koncert Pink Floyd v 70. letech byl kvůli natáčení bez diváků, tentokrát dvojité show pod Vesuvem přihlíželo na 3000 fanoušků Davida Gilmoura. Jednasedmdesátiletý bard psychedelického rocku si do kapely přizval hvězdné muzikanty jako baskytaristu Guye Pratta, který vystřídal v Pink Floyd Rogera Waterse, bubeníka Steva DiStanislao, klávesistu z Rolling Stones Chucka Leavella nebo dlouholetého spolupracovníka Michaela Jacksona, Grega Phillinganese. Skladby z Gilmourových sólových alb Rattle That Lock a On An Island doplňují chronicky známé skladby Pink Floyd včetně ‚One of These Days‘, ‚Wish You Were Here‘ nebo ‚Comfortably Numb‘. Atmosféru koncertu dotváří dokonalá audiovizuální show plná laserových efektů, pyrotechniky a videoprojekcí na obrovské oválné obrazovce. „Ačkoli už nehraje do půli těla nahý, jinak jako by se David Gilmour vůbec nezměnil – má pořád tak krásný hlas i jeho kytara zní stále s tou stejnou hloubkou i ostrostí teskného blues,“ líčí v pětihvězdičkové recenzi list The Guardian.

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací