Percy Jackson: Moře nestvůr (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 15. 8. 2013 ()

Synopse: Být bohem na Olympu není příliš jednoduché, už jen proto, že jsou tam těchto mocných božských postav plné mraky a ne vždy se mezi sebou přátelí. Být člověkem mezi lidmi má také svá úskalí. Ale být polobohem, to už je pořádný průšvih. Znamená to hledat si své místo jak na zemi, tak i na nebesích. A ještě horší to je, když jste teenagerem, jehož otcem je Poseidon a matkou „obyčejný“ člověk, který vaši výchovu a bublající hormony ne úplně zvládá. V takové situaci se nachází Percy Jackson, jehož jediným bezpečným útočištěm se stává Tábor Polokrevných, kde žijí všichni takto zplození. Tedy ti, jejichž jedním rodičem je bůh a druhým člověk. Po nečekaně klidném školním roce se poslední den před prázdninami na Percyho ale sesype celá lavina potíží – hodina tělocviku se promění ve vybíjenou s lidožravými obry, kamarád Grover záhadně zmizí a navíc Táboru Polokrevných i jeho obyvatelům hrozí zničení. Někdo se snaží probudit Kronose, jednoho z původních Titánů a otce nejvyšších olympských bohů, který jediný umí učinit bohy i polobohy smrtelnými. A který má s nimi navíc nevyřízené účty. A tak se Percy a jeho přátelé musejí vydat na další nebezpečnou výpravu… Věštba Orákula tuto partu statečných vyšle na cestu za Zlatým rounem, které jediné má moc je zachránit. Musí proniknout do míst, které my smrtelníci nazýváme Bermudský trojúhelník. Správný název ale je Moře nestvůr. Mytologické bytosti ožívají, krvelačné nestvůry se bouří a bohové z Olympu na ně kladou další úkoly… Snímek Percy Jackson: Moře nestvůr natočil režisér Thor Freudenthal podle druhého dílu knižní série Ricka Riordana, který v ní propojil řeckou mytologii se strastmi současného dětství a dospívání. A právě tento díl série byl časopisem Child Magazine vyhlášen Nejlepší knihou pro mládež roku 2006 a současně se stal celostátním bestsellerem podle časopisů Publisher´s Weekly a BookSense.

Recenze:
Percy Jackson: Moře nestvůr patří k typickým pokračováním, která se snaží těžit na větším či menším úspěchu prvních dílů. Jak jsem výše rozebírala, některé aspekty filmu se podařilo vylepšit, něco zůstalo stejné a jinde jsme se posunuli i směrem dolů. Ve finále nám zůstává průměrně povedená i nepovedená podívaná, která náctileté a mladší diváky zajisté na dvě hodiny zabaví.

(photo&video: )

Video



Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací