Anděl Páně 2 (2016)

andel_pane_2_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 1. 12. 2016 ()

Synopse: Anděl Páně 2 je volným pokračováním úspěšné vánoční pohádky s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích.

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí utrhnout jablíčko ze stromu Poznání a bude vědět to, co ví jen Bůh! A cesta k zaslouženému uznání bude volná.

Hádka Petronela s Uriášem o jablko Poznání ale skončí neslavně. V potyčce se vzácné ovoce skutálí až na Zemi. Anděl - popleta a jeho kamarád čert-pokušitel musí šupem na svět jablko Poznání najít a přinést zpátky. V předvečer svátku svatého Mikuláše se zamotají do podivuhodného reje. Setkávají se s malou Anežkou a její krásnou maminkou Magdalenou, partou nepoctivých koledníků, vydřiduchem Košťálem i sympatickým Párkařem. Než se jim podaří jablko najít a vrátit tam, kam patří, bude třeba zažít velké dobrodružství a projít několika nebezpečnými situacemi. A po řadě lidských i „božských“ zkoušek, naši hrdinové nakonec zjistí, že cesta k poznání vede především přes sebe sama, přes objevení síly přátelství, lásky a schopnosti odpuštění.

Recenze:
Dvojice domýšlivého anděla Petronela (Ivan Trojan) a poťouchlého čerta Uriáše (Jiří Dvořák) se po jedenácti letech vrací na scénu, aby opět pokazila, co jen půjde. Bohužel děj toho přináší jen málo nového a oproti prosťoučkému příběhu z „jedničky“ se příliš zamotává a jeho podstata tak zůstává nejasná. Je to trošku zklamání, na druhou stranu se zde zase povedla spousta věcí, protože laťku pro scénář i režii si Marek Epstein s Jiřím Strachem opět nasadili vysoko, a to je dobře.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací