Beautiful Boy (2018)

Režie:
Premiéra v ČR: 3. 1. 2019 ()

Synopse: Osmnáctiletý Nic (Timothée Chalamet) má na první pohled vše – skvělou rodinu, krásu, talent a přijetí na univerzitu v kapse. Přesto je v jeho životě trhlina, kterou vyplňuje drogami. Kde se vzala, a jak může David (Steve Carell) pomoci svému milovanému synovi ve chvílích, kdy se ocitá nad propastí? Emotivní snímek o síle závislosti a ještě větší síle lásky byl natočený podle skutečného příběhu Nica a Davida Sheffových, kteří své zážitky zachytili každý ze svého úhlu pohledu ve dvojici knih. Opravdovost pádů i naděje ve filmu umocňují představitelé hlavních rolí, kteří svými výkony dokazují, proč jsou řazeni k nejtalentovanějším hercům svých generací.

Recenze:
Fanynky a fanouškové Timothéeho Chalameta, kterého jsme viděli vloni v Call me by your name, a komika Steva Carella, toho známe zase ze seriálu Kancl, se jistě rádi vypraví do kina na nový snímek Beautiful Boy režiséra Felixe Van Groeningena. Příběh sleduje osudy otce a syna, Davida a Nica Sheffových. Nic má v životě zdánlivě všechno, ale je závislý na několika drogách, ničí ho především adikce na methylamfetamin. Jeho otec David se musí vyrovnat s myšlenkami, že Nicovi nedal vše, co potřeboval, a že s každou dávkou ztrácí svého chlapce. Film nás provede několika roky Nicovy závislosti a představí nám problém, kde naději střídá beznaděj a bolest a kde smrt může být nakonec jediným vysvobozením.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací