Bez dechu (2011)

bez_dechu_2011_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 29. 9. 2011 ()

Synopse: Mladý Nathan Harper (Lautner) jednoho dne objeví svojí fotografii na webové stránce s pohřešovanými dětmi. Rychle zjišťuje, že jeho "dosavadní" otec a matka rozhodně nejsou jeho skutečnými rodiči. Nyní chce víc než cokoliv jiného odkrýt svoji pravou identitu. Do cesty se mu však připletou vládní agenti a začíná jej pronásledovat policie. Co stojí za tajemstvím jeho pravého jména a rodiny? Z pronásledování se stává divoká a nebezpečná hra o Nathanův život, ve které při něm stojí jeho přítelkyně Karen (Lily Collins). Svůj boj o pravdu ale Nathan nehodlá vzdát.

Recenze:
Když jsme aspoň trochu probrali kontroverzní stránku filmu, zbývají nám již standartní kategorie hodnocení. Originalita. Zde si Singleton moc hlavu nelámal a „inspiroval se“ vším, co mu přišlo pod ruku. Scénář. No, nominaci na Oscara sice nezíská, ale doslova průšvih to není. Ale pokud přistoupíte na pravidla hry, nudit se nebudete. 100 minut Vám uběhne jako voda mezi prsty. Akce a bojové scény jsou opravdu povedené. Právě díky nim se Bez dechu drží přesně na hranici průměru.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací