Borg McEnroe (2017)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 12. 2017 ()

Synopse: Wimbledon, 1980. Nejdeštivější léto desetiletí. Svět se těší, až uvidí tenisovou jedničku Björna Borga obhajovat svůj pátý titul Wimbledonu. Jen málokdo zná drama v zákulisí: v pouhých 24 letech je Borg blízko konci, uštvaný a svíraný úzkostí. Jeho 20letý vyzyvatel John McEnroe se rozhodl nahradit svého bývalého hrdinu na trůnu Wimbledonu. Borg/McEnroe je příběh o ceně úspěchu. Nejlepší světoví hráči tenisu jsou uvězněni vlastní kariérou. Oba sportovci jsou neustále tlačeni proti sobě komerčním tenisovým průmyslem: jako protiklady postav ”lce Borg” a ”Superbrat”. Rivalové jsou nuceni si přiznat během Wimbledonu 1980, že jediný, kdo chápe čím si prochází, je jejich největší nepřítel.

Recenze:
Do kin přichází další snímek ze sportovního prostředí, a jeho ústředními postavami není nikdo jiný než kapitáni týmů Evropy a Světa z letošního Laver Cupu, Björn Borg a John McEnroe. Na počátku 80. let se světový tenis jen hemžil velkými jmény. Švédský tenista Björn Borg byl na vrcholu slávy, čtyřikrát po sobě vyhrál Wimbledon a v roce 1980 útočil na pátý triumf. Kromě tlaku ze strany diváků pocítil i strach ze soupeře. Tím byl dvacetiletý John McEnroe, tenista, kterého znal celý svět pro jeho nevhodné chování na kurtu a který byl odhodlaný Borga porazit.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací