Club Zero (2024)

Režie:
Premiéra v ČR: 11. 4. 2024 ()

Synopse: Slečna Novaková (Mia Wasikowska) přichází do prestižní internátní školy, aby studentům ukázala nejnovější stravovací trendy. Učí je, jak jíst uvědoměle – méně a lépe. Novým „udržitelným” životním stylem se mají oprostit ode všeho, čemu doposud věřili. Mezi slečnou Novakovou a partou studentů se brzy vytvoří nebezpečně silné pouto. Než si ostatní učitelé a zaneprázdnění rodiče uvědomí, co se děje, situace se vymyká kontrole. Režisérka Jessica Hausner natočila syrový a velmi aktuální thriller o zničující síle autority a její magnetizující moci v období křehkého dospívání.

Recenze:
Nikomu z nás se v dnešní době nevyhýbají otázky spojené s naší stravou. Mám vysadit lepek nebo cukr? Jím moc nebo málo? Stravuji se dostatečně zdravě? Neměl(a) bych tenhle měsíc vyzkoušet nepít alkohol či kávu? A co přejít k vegetariánství nebo veganství? I když Club Zero žene tohle téma do extrému, dokážeme si představit, na čem staví. Zvláště u mladých lidí, kteří se teprve hledají, zápolí se svým sebevědomím a vnímáním vlastního těla.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací