Daleko od Reykjavíku (2019)

Režie:
Premiéra v ČR: 23. 1. 2020 ()

Synopse: Mlčenlivá Inge vlastní malé hospodářství v odlehlé vesničce na severu Islandu. Vlivem nečekaných událostí přijde během pár dnů o většinu životních jistot a ocitá se až po uši v dluzích. Její neštěstí z velké části způsobilo chamtivé farmářské družstvo, jehož vedení kvůli zisku šikanuje místní chovatele. Když ale zažene do kouta dosud nenápadnou ženu, narazí na tvrdý odpor. Inge už nemá co ztratit a vydává se do boje. Beze strachu a plná odhodlání využívá všechny dostupné zbraně – ostré příspěvky na Facebooku, mléko i zásoby hnoje. Příběh o silné a tvrdohlavé ženě se odehrává v kulisách překrásné islandské krajiny a je protkán jemnou severskou absurditou.

Recenze:
Tento snímek je výsledkem režisérské a scénáristické práce Islanďana Grímura Hákonarsona. Islandský venkov je mu velmi blízký, jelikož na takovém místě vyrostl. V tom samém prostředí se odehrává i jeho předchozí film Berani o dvou odcizených bratrech. Obě díla jsou po vizuální stránce dost podobné.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací