Den nezávislosti: Nový útok (2016)

den_nezavislosti_novy_utok_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 23. 6. 2016 ()

Synopse: Dvacet let jsme se připravovali. Oni také.

Věděli jsme, že se jednou vrátí. Využili jsme proto k obraně všech možností a zdrojů Země. Studovali jsme ukořistěné mimozemské technologie, plány a způsob myšlení vetřelců. Poučili jsme se z předchozího boje o přežití i z cesty k našemu vítězství. Ale bude to stačit? Jsme připraveni na to, co se nyní z hloubi vesmíru blíží k naší Zemi? Nebo nás před zánikem zachrání hlavně naše vynalézavost a důvtip? Jak je vůbec možné čelit vesmírné lodi, která k zaparkování potřebuje celý Atlantský oceán?

Den nezávislosti režiséra Rolanda Emmericha před dvaceti lety nově vymezil žánr katastrofického filmu, přinesl nový typ celosvětové katastrofy a ohrožení veškerého lidstva. Nyní se vrací, aby dokončil to, co tenkrát započal. Souboj lidstva s brutálním, bezcitným a technologicky nadřazeným mimozemským nepřítelem bude buď vítězný, nebo poslední, protože v případě porážky žádný člověk nepřežije.

Spolu s Rolandem Emmerichem se ve filmu Den nezávislosti: Nový útok setkáte i s některými hrdiny a pamětníky předchozího souboje s mimozemšťany v čele s Jeffem Goldblumem a Billem Pullmanem. Doplní je ale řada odvážných nováčků, například Liam Hemsworth (Hunger Games) a Charlotte Gainsbourg (Melancholia, Nymfomanka).

Recenze:
Přesně po dvaceti letech slaví Američané a s nimi celý svět den, kdy lidstvo zapomnělo na malicherné konflikty a spojilo se v boji proti mimozemské invazi. Prezident Thomas J. Whitmore (Bill Pullman), vědec David Levinson (Jeff Goldblum), pilot Steven Hiller (Will Smith) a další tehdy nepodlehli všeobecné panice a beznaději. Podařilo se jim zneškodnit mateřskou loď a s ní i všechny ostatní. Lidé se naučili využívat vyspělé mimozemské technologie a po dvě dekády budovali obranný systém.

Video
Trailer 1:


Film o filmu:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací