Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana (2014)

dobrodruzstvi_pana_peabodyho_a_shermana_cz_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 6. 3. 2014 ()

Synopse: Dějiny jsou jim v patách!

Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské dovednosti Zdeňka Pohlreicha. Je také světově proslulou celebritou, držitelem Nobelovy ceny, olympijským vítězem ve skoku a desetiboji. A navíc je pes. Díky svým schopnostem a navzdory tomu, že je šelma, adoptoval pan Peabody malého kluka Shermana, kterého od plenek vychovává tak, jak nejlépe umí. Přesto si občas musí přiznat, že je to snad jediná věc, která mu tak úplně nejde a že má co dělat, aby se Shermanem vůbec udržel krok. Sherman je totiž velmi zvědavý a upřímný, díky čemuž se často dostává do různě velkých průšvihů. I proto, aby ukojil synkovu touhu po poznání historie, vynalezl pan Peabody úžasný přístroj jménem Časomat. A díky tomu mají přístup kamkoliv do minulosti. Společně tak zažívají neskutečná dobrodružství, která si člověk nebo pes dokáže sotva představit, poznávají slavné postavy i okamžiky dějin.

Na cestách časem musí dodržovat pár zásadních pravidel jako „nikdy se nesetkat sám se sebou“, nebo „jen minimálně ovlivňovat minulost nebo raději vůbec“, což se jim daří do chvíle, než Sherman potajmu vezme na divokou projížďku Časomatem svou spolužačku Penny, na kterou chce udělat dojem. Nechtěně zamíchají několika nejdůležitějšími událostmi světových dějin a nakonec jim pan Peabody musí přispěchat na pomoc a zachránit je, než se navždy změní minulost, přítomnost i budoucnost. Můžete se těšit na velkou legraci a pár zábavných setkání s velikány světových dějin, při kterých občas může tuhnout krev. Komu by neztuhl úsměv, kdyby se ocitl před branami Tróje ve finální fázi dobývání tohoto města, nebo v Paříži v době Velké francouzské revoluce?

Před Dobrodružstvím pana Peabodyho a Shermana uvidíte ještě krátký předfilm Skoro doma, který poprvé představí hrdiny nového celovečerního animovaného filmu Konečně doma, který bude mít v kinech premiéru 27. listopadu 2014. A tak se seznámíme s Boovy, mimozemšťany, kteří hledají nové místo, které by mohli nazývat svým domovem.

Recenze:
Humor bezpochyby cílí na věkovou skupinu tak 5-8 let, přičemž používá právě tu správnou kadenci vtipů, aby se tato část obecenstva nezřídka zachechtala a její opatrovníci se k ní přidali, aniž by si to vyčítali. Zatímco Sherman a Penny jakožto zástupci malých diváků vyvádějí jednu neplechu za druhou, vždy je dokáže z potíží dostat inteligence pana Peabodyho, což vede ke krkolomným bojům o přežití v egyptských hrobkách, letům na stroji Leonarda da Vinciho nebo třeba manévrování s Trojským koněm. Vašemu oku to jistě bude lahodit díky spojení příjemně naivní kresby s velmi uspokojivým 3D.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací