Dračí princezna (2020)

Režie:
Premiéra v ČR: 16. 12. 2021 ()

Synopse: Vánoční příběh, kdy se fantazie stává skutečností

Rodinné dobrodružství Dračí princezna spojuje evropské mýty se současným světem, natáčelo se v Česku, kostýmy pro film vytvořila Michaela Horáčková Hořejší a na hudbě se podíleli Jan P. Muchow a Michal Novinski.

Jsou Vánoce, všude znějí koledy a ve městě se objevil drak. Vlastně spíš malý vystrašený dráček, který sem zabloudil z bájné dračí země. Spřátelí se s ním devítiletá Sára, do party přiberou stejně starého Mortimera a všichni společně převrátí letošní svátky klidu a míru vzhůru nohama. Na jejich dobrodružství bude malé městečko vzpomínat ještě roky. Aby ne, drak je sice výjimečný kamarád, ale do našeho světa se moc nehodí. Je to pořád ještě nemotorné mládě, vzbuzuje pozornost a někdy začne plivat oheň v tu nejméně vhodnou chvíli. Na celou povedenou trojku se brzy začnou upírat zraky rodičů, policie i televizních štábů. Nezbývá, než všem utéct a pomoci dráčkovi zpátky domů, do jeho dračí země ve skalách. Drak se ale musí pokusit vzlétnout a vše směřuje k opravdu ohnivému finále.

Recenze:
Ospalé norské maloměsto se chystá na Vánoce. Devítiletý Mortimer nemá žádné kamarády a za každou cenu chce být populární, být vidět. O přesný opak se snaží stejně stará Sára, tu nikdo vidět nesmí, protože je sirotek prchající před zákonem. Nechce se vrátit do své domoviny, kde zuří válka. Navzdory svým problémům má však mnohem víc soucitu a empatie než právě Mortimer, se kterým se náhodně setká. Tomu v životě ke štěstí nic nechybí, přesto je nespokojený, protože na svém účtu nemá dost lajků a sledujících.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací