Ferrari (2023)

Režie:
Premiéra v ČR: 4.1. 2024 ()

Synopse: Děj filmu se odehrává v létě roku 1957. V roce, kdy se bývalý automobilový závodník Ferrari (Adam Driver) ocitá ve velké krizi. Řeší problémy v manželství, smrt syna, ale také bankrot společnosti, jíž věřil. Příběh zachycuje nejen hlavního hrdinu, ale také další členy jeho rodiny, která definovala myšlenku výkonného italského sportovního vozu a prakticky stála u zrodu závodů formule 1 a také u legendární automobilové značky.

Recenze:
Kdo by čekal film o vzniku automobilky Ferrari, bude na omylu. Vyprávění se totiž zabývá pouze jedním úsekem z pozdější historie této značky. Především druhou polovinou 50. let. V té době Ferrari zápasilo s nízkými prodeji a nedostatkem financí. Jeho největším cílem tak bylo předčít své největší soupeře (Forda, Maseratiho nebo Fiata a další) ve snaze stát se jedničkou na poli závodění a přilákat k tak k sobě více zájemců a potenciálních kupců. Na to je však potřeba dobrý a kvalitní tým řidičů, který Ferrari sestaví a připravuje se ukázat jeho a svůj potenciál v nadcházejícím Mille Miglia. Jak však klíčové utkání dopadne?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací