Hacker (2015)

hacker_blackhat_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 15. 1. 2015 ()

Synopse: Svět už řídí někdo jiný

Jakmile jste online, tak vás mají. Hackeři, kterým stačí pár kliknutí k tomu, aby vám zničili život. Ještě horší jsou ti s ambicemi. Ti, kteří mají v plánu ochromit celý svět. Michael Mann, režisér mistrovských thrillerů (Collateral, Nelítostný souboj), natočil další klenot do své sbírky. Film, který je mrazivý navzdory tomu, že v něm víc než zbraně rachotí prsty na klávesnici. Zatím neznámý počítačový machr si s námi rozhodl hrát a zdá se, že neexistuje nikdo, kdo by ho zastavil. Protože zoufalí lidé rádi dělají zoufalé věci, vytáhnou tajné služby z vězení hackera Hathawaye (Chris Hemsworth), který v něm kroutí patnáct let za podobné aktivity. Přestože se nechal chytit, je to absolutní špička v oboru, teď navíc se speciální motivací. Nabídka, kterou dostal, je lákavá. Když vystopuje hackera, který právě zlikvidoval jaderný reaktor v nejmenované elektrárně, bude volný. Hathaway se okamžitě pustí do pronásledování, brzy však zjistí, že proti němu stojí člověk se skutečně mimořádnými schopnostmi a že by pro jeho budoucnost bylo určitě lepší, kdyby zůstal sedět za mřížemi. Jeho soupeř mezitím chystá další úder. Kde? Kdekoliv. Podle režiséra Michaela Manna bylo na celém projektu nejtěžší věrohodné zachycení hackerské komunity a způsobu práce jejích členů. „Nechtěli jsme, aby se nám všichni smáli, až Chris sedne ke klávesnici a napíše nějaký kód. Díky dobrým radám přátel a armádě konzultantů se nám to snad podařilo,“ říká režisér. Přestože pohyb kurzoru po monitoru počítače je hnacím motorem filmu, přívlastek „akční“ k tomuto thrilleru určitě patří právem. „Při svém pátrání se Hathaway ocitne v Hong Kongu, Jakartě, nebo Kuala Lumpur, a to zároveň v roli lovce a potenciální kořisti. Jeho hon rozhodně nebude jen virtuální,“ slibuje Mann.

Recenze:
Problémem asi největším je, že hrdinovi tak nějak nedokážeme fandit. Není vtipný cynik, sympaťák, ani dostatečný vyvrhel. Chris Hemsworth není dost charismatický, aby nás uchvátil pouhým kouzlem osobnosti, což se mu třeba v Rivalech povedlo mnohem lépe. A jeho hrdina vlastně nepotřebuje, abychom mu fandili, když je naprosto bezchybný a nezranitelný. Dokonalý obličej, nervy stejně tvrdé jako svaly, geniální hacker, který nepřítele klidně zabije šroubovákem. Spíše v duchu doufáme, že konečně dostane nakládačku, kopačky, nebo mu alespoň jednou spadne Wi-Fi. A zda se po vyřešení případu vrátí do vězení, to, zdá se, moc nevzrušuje ani jeho.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací