Hunger Games: Vražedná pomsta (2013)

hunger_games_vrazedna_pomsta_poster
Režie:
Premiéra v ČR: 21. 11. 2013 ()

Synopse: Pokračování filmového hitu Hunger Games, který po celém světě vydělal 700 milionů dolarů. Vítězství Katniss a Peeta v 74. ročníku Hunger Games zažehly napříč Zeměmi Panemu jiskru vzpoury proti mocnému Kapitolu. To už je velmi pádný důvod pro Kapitol, aby se obou hrdinů pokusil zbavit. A navíc se blíží jubilejní 75. ročník her.

Recenze:
Vzhledem k tomu, že s kraji, s Kapitolem, s nastolenou situací a základními postavami jsme se seznámili již minule, nemusí se Vražedná pomsta zdlouhavě zaobírat představováním a vrhá nás přímo doprostřed rozvířených vod. Celý film je prakticky rozdělen na dvě části, na dění před Hladovými hrami a samotný souboj. Ani jedna z těchto kapitol není o nic ochuzena. Nejprve hlouběji pronikneme do špinavých intrik a praktik prezidenta Snowa, díky čemuž daleko více prožíváme beznaděj a utrpení nejen ústřední dvojice, ale i jejich blízkých a všech utiskovaných obyvatel Panemu. Jakmile okusíme bídu, hlad, špínu a krev, přesuneme se do pestrobarevného kýčovitého Kapitolu, kde musí hosté (tak trochu připomínající papoušky z rodu Ara) honosných večírků dokonce zvracet, aby mohli ochutnat všechny nabízené pamlsky. Ale i za škrobenými poklonami a strnulými úsměvy se skrývá bublající vzdor.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací