Inferno (2016)

inferno_2016_plakat
Režie:
Premiéra v ČR: 13. 10. 2016 ()

Synopse: Držitel Oscara Ron Howard se vrací, aby se ujal režie filmové adaptace nejnovějšího dílu filmové série spisovatele Dana Browna (Šifra mistra Leonarda) o Robertu Langdonovi, která utržila po světě přes miliardu dolarů. Ve snímku Inferno se známý symbololog (opět v podání Toma Hankse) pouští do pátrání po stopách, které souvisí se samotným Dantem. Když se Langdon probouzí se ztrátou paměti v italské nemocnici, spojí své síly se Siennou Brooksovou (Felicity Jones), doktorkou, do které Langdon vkládá naděje, že mu pomůže ztracené vzpomínky znovu získat. Společně se pouští do závodu s časem, který je provede napříč celou Evropou ve snaze zabránit smrtícímu globálnímu spiknutí.

Recenze:
Když Robert Langdon (Tom Hanks) zrovna nemá dost práce na univerzitě, zachraňuje svět. Jde mu to tedy o něco hůř než obvykle, protože se probere v nemocnici ve Florencii s úrazem hlavy a pořádnou koco.. ehm, amnézií. A vzápětí se ho někdo pokouší zabít. Takže co se tu děje? Komu může věřit? Proč má děsivé vize? Kde vzal podivnou indicii, která odstartuje další sérii luštění záhad? Zní to celkem zajímavě, ale napětí z diváka postupně opadává, naštěstí je občas i tak na co koukat.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací