Iron Man 3 (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 2. 5. 2013 ()

Synopse: Ve filmu společnosti Marvel Studios Iron Man 3 je svérázný, ale geniální průmyslník Tony Stark / Iron Man nucen čelit nepříteli, jehož dosah nezná hranic. Když je rukou nepřítele připraven o vše, čeho si v životě cení, vydá se Stark na pouť s cílem nalézt toho, kdo je za jeho utrpení zodpovědný. Na každém jejím kroku bude nucen prokázat své odhodlání a sílu vůle. Zahnán do kouta bude nucen přežít pouze prostřednictvím svých vynálezům a při ochraně svých nejbližších se bude moci spolehnout jen na svou geniální mysl a své instinkty. Při své odvetě současně objevuje odpověď na otázku, která ho ve skrytu duše dlouho sužovala: je on sám pouhou součástí svého obleku, nebo je oblek pouze součástí jeho samého?

Recenze:
Filmy o Iron Manovi vždy vynikaly svým smyslem pro humor, ale takovouto dávku smíchu nikdo rozhodně nečekal. Marně vzpomínám, u které komedie z poslední doby jsem se takto pobavila. Navíc je na první pohled jasné, že na financích se opravdu nešetřilo. Akční scény jsou vymazlené do detailů a gradují až k samotnému finále. Po plátně poletují kusy betonu, zbroje a sem tam se objeví i vánoční ozdoba. Zřejmě proto, abychom nezapomněli, že se děj odehrává těsně před příchodem Štědrého dne. Pamatujete si okamžik z traileru, kdy pasažéři vypadnou z letadla a přibližují se k zemi volným pádem? Tato scéna byla opravdu natáčena ve vzduchu s živými lidmi a vynutila si více než 500 reálných seskoků členů parašutistického týmu Red Bull. Pokud se obáváte přesycení a monotónnosti, nebojte, snímek nabízí i mnoho klidnější sekvencí, které příjemně osvěží.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací