Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Režie:
Premiéra v ČR: 28. 2. 2013 ()

Synopse: Napadlo vás někdy, že by Perníková chaloupka mohla mít pokračování? Kreativní hlavy z filmového studia Paramount podobná idea inspirovala k příběhu o dvou sourozencích, kteří jako malí prošli peklem. Jeníčka a Mařenku vítězství nad ježibabou zocelilo natolik, že si z toho v dospělosti udělali živnost. Když se někde v jejich blízkosti objeví čarodějnice, lze její existenci většinou počítat už jen na hodiny. I jejich schopnosti však můžou mít jisté limity.

V režii talentovaného Tommyho Wirkoly zazáří v titulních rolích Jeremy Renner (Smrt číhá všude, Avengers, Bourneův odkaz) a Gemma Arterton (Princ z Persie: Písky času, Quantum of Solace), dále se představí třeba Peter Stormare nebo Famke Janssen. Film, který bude mít také 3-D verzi, sami tvůrci žánrově charakterizují jako dobrodružný komediální horor. Svou premiéru si v českých kinech odbyde 28. Února 2013.

Recenze:
I když na téměř hodinku a půl nemusíme používat mozek a stačí spokojeně pozorovat dění na plátně, povedlo se tvůrcům úžasně propojit staré a nové dobrodružství ústřední dvojice a dokonce dostaneme odpověď na otázku: „Proč?“ Ovšem než se tak stane, nebudeme se nudit ani minutu. Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic je učebnicový příklad toho, že není nutné snímek zbytečně natahovat a místo rozvleklé více jak dvouhodinové kaše je lepší naservírovat svižnou 83 minutovou hutnou porci.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací