Jurský svět: Nadvláda (2022)

Režie:
Premiéra v ČR: 9. 6. 2022 ()

Synopse: Dinosauři žijí mezi námi. Velkolepá tečka za Jurským parkem a Jurským světem hledá odpověď na otázku, zda bychom mezi dinosaury přežili i my. Colin Trevorrow, režisér prvního dílu, pod bedlivým dozorem produkujícího Stevena Spileberga, natočil sen každého fanouška napětí, akce a pravěkých ještěrů.

Příběh filmu Jurský svět: Nadvláda se odehrává čtyři roky po zániku ostrova Isla Nubar, původního domova oživlých jurských tvorů. Ti se mezitím začali kontrolovaně i nekontrolovaně rozmnožovat a v důsledku toho jsme si museli zvyknout na jejich přítomnost v našem ekosystému, i na to, že už patrně nestojíme na vrcholu potravního řetězce. Existují lidé, kteří chtějí tuhle novou ohromnou sílu zneužít pro svůj prospěch, a na druhé straně lidé, již jim v tom chtějí zabránit a snaží se udržet svět v maximální možné rovnováze. K nim patří i Owen Grady (Chris Pratt) a jeho přítelkyně Claire (Bryce Dallas Howard), kteří nabyli patřičné zkušenosti v prvních dvou filmech. Doplňují je pak hvězdy Jurského parku, paleontologové Alan Grant (Sam Neill) a Ellie Sattlerová (Laura Dern) a teoretik s nadhledem Ian Malcolm (Jeff Goldblum). Ti všichni se pustí do dechberoucího souboje s časem, lidskými i ještěřími nepřáteli, aby se v situaci, která je nikoliv za pět, ale za minutu dvanáct, pokusili o nemožné.

Recenze:
Tento snímek má být šestým a posledním z dinosauří série, kterou zahájil svým legendárním snímkem Steven Spielberg před téměř 30 lety. Jen pro připomenutí, když jsme se s těmito zubatými monstry loučili naposled, unikla volně do světa. Teď už čtyři roky řádí na planetě, kterou člověk považuje za svou. Jak byste se tvářili vy, kdybyste potkávali dinosaury při venčení psa nebo výpravě na houby? Konečně jsme se dočkali příběhu, kde nejsou veliké ještěrky omezovány hranicemi parků nebo ostrovů a srovnají s homo sapiens sapiens síly na jeho domácím hřišti. Nebo že by ne?

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací