Kick-Ass (2010)

Režie:
Premiéra v ČR: 6. 5. 2010 ()

Synopse: Svět potřebuje nové hrdiny! A proto přichází Kick-Ass se svými komplici!

Teenager Dave Lizewski (Aaron Johnson) nevyniká žádnými zvláštními schopnostmi. Jediné, co ho baví, jsou komiksy. Ty ho taky inspirují natolik, že se rozhodne stát se superhrdinou! Bohužel mu k tomu ale chybí to nejdůležitější - nadpřirozené schopnosti… To ho ale nemůže odradit a jako každý správný superhrdina si vybírá přezdívku, Kick-Ass. Dave ale není jediným superhrdinou v tomto prostoru. Nebojácné a dobře secvičené duo otce s dcerou Big Daddy (Nicolas Cage) a Hit Girl (Chloe Grace Moretz) také bojuje s kriminálními živly a postupně se jim i daří omezovat „království“ místního padoucha Franka D´Amica.

Recenze:
Hlavní linií filmu jsou trable s dospíváním, láska a nadšení pro komiksy našeho hrdiny Davea. Člověk by čekal, že se na nás řítí další film o nástrahách života puberťáků. Částečně je to pravda. Ale tato základní linie se prolíná s akcí připomínající Kill Bill. Některé hodně napjaté scény (ať již emocemi nebo násilím) jsou odlehčeny humorem. Např. si představte 11ti letou holčičku, jak dává “na prdel” tuctu ozbrojených bodyguardů a k tomu hraje Bad reputation od Joan Jett. Hudba je další z předností filmu.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací