Kingsglaive: Final Fantasy XV (2016)

kingsglaive_final_fantasy_xv_2016_poster
Režie:
Premiéra v ČR: DVD 2. 11. 2016 ()

Synopse: Kouzelné království Lucis je domovem posvátného krystalu, na který si již dlouho brousí zuby výbojné impérium Niflheim. Král Regis z Lucisu (Sean Bean) na obranu krystalu vysílá elitní jednotku vojáků Kingsglaive v čele s Nyxem (Aaron Paul). Vojenská přesila impéria je ale obrovská a král Regis je postaven před kruté ultimátum – musí oženit svého syna, prince Noctise, s princeznou Lunafreyou z Tenebrae (Lena Headey), kterou Niflheim zadržuje, a navíc se musí ve pospěch impéria vzdát svých území. Přestože se král podvolí, brzy je zřejmé, že se impérium nezastaví, dokud neuskuteční své ďábelské plány až do konce. Jen vojáci Kingsglaive můžou svět zachránit před imperiální hrůzovládou.

Recenze:
V roce 1987 odstartoval herní fenomén, který se těší velké popularitě i dnes. Letos na podzim vyjde již patnáctá hra ze série Final Fantasy, kterou vytvořil Hironobu Sakaguči. Série japonských her je doplněna i několika filmy. Jmenujme například Final Fantasy: Esence života z roku 2001, jež je prvním počítačově generovaným filmem. Čas samozřejmě nikdo nezastaví a rok 2016 přináší další nakouknutí do magického světa, tentokrát s názvem Kingsglaive: Final Fantasy XV. Tento snímek je zároveň i částečným prequelem ke hře Final Fantasy XV. Což naštve i potěší.

(photo&video: )

VideoGalerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací