Kniha džunglí (2016)

kniha_dzungli_2016_plakat2
Režie:
Premiéra v ČR: 21. 4. 2016 ()

Synopse: Kniha džunglí, kterou režíruje Jon Favreau („Iron Man”), je hraný celovečerní velkofilm podle překrásných povídek Rudyarda Kiplinga inspirovaný klasickým animovaným stejnojmenným snímkem od studia Disney. Jeho hrdinou je chlapec Mauglí (nováček Neel Sethi), člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené člověkem. Šér Chán chce zničit vše, co vnímá jako ohrožení a Mauglí cítí, že již v džungli není vítán. A tak opouští svůj domov a vydává se na dobrodružnou cestu plnou poznání. Provází ho přísný mentor, pardál Baghíra, a veselý medvěd Balú. Cestou džunglí se Mauglí setká se zvířaty, které to s ním nemyslí vždy dobře. Patří mezi ně krajta Ká, jejíž svůdný hlas a pronikavý pohled hypnotizují člověčí mládě, a marnivý král Ludvík, který se snaží Mauglího přemluvit, aby mu prozradil tajemství překrásného, leč smrtonosného Rudého květu: ohně.

Kniha džunglí v sobě přirozeně snoubí výkony herců s fotorealistickou počítačovou animací zvířat a prostředí. Diváci se ocitnou v moderně generovaném příběhu zasazeném do okouzlujícího a životem překypujícího prostředí džungle.

Recenze:
Vítejte v džungli! Přesně tato slova se vám budou drát na jazyk při sledování nejnovějšího zpracování textu Rudyarda Kiplinga Kniha džunglí. Malý lidský chlapec Mauglí je řízením osudu vytržen z lůna rodiny a ocitne se sám uprostřed pro člověka nelítostné džungle. Po pravdě, není tu úplně sám. Pod své ochranné tlapky si ho vezme vlčice Raksha, která ho vychovává jako vlastní mládě i spolu s ostatními vlčaty. Naopak po krku mu jde hrozivý tygr Šér Chán, který má s Mauglím nevyřízené účty. Naštěstí mu po boku stojí pardál Baghíra a medvěd Balú.

(photo&video: )

Video
Trailer 2:

Galerie


Články k filmu

Tyto stránky využivají cookies, aby mohly nabídnout relevantní informace pro vás. Dalším setrváním s tímto souhlasíte, máte však možnost cookies zakázat. Přijmout Více informací